Zbliża się czas letnich upałów i pięknej pogody, a z nim wakacyjne imprezy, uroczyste spotkania w rodzinnym gronie, czy przyjęcia na świeżym powietrzu. Każda kobieta podczas takich okazji chce wyglądać wyjątkowo i podkreślić swoją urodę i sylwetkę.

Zaczyna się rozglądać za odpowiednim strojem, który swoją oryginalnością wyróżni ją w tłumie. Wśród wielu pomysłów na ubranie, warto rozważyć sukienki premium, które świetnie spełniają powyższe wymagania.

Na co zwrócić uwagę, szukając sukienki premium?

jaka-wybrac-sukienke

Wiele sklepów internetowych reklamuje się, używając hasła sukienki premium, wywołującego oczywiste skojarzenia z dobrej jakości produktem. Szukając tego typu odzieży przez internet, warto sprawdzić, z jakiego materiału wykonany jest dany produkt, gdzie został wyprodukowany i czy to ubiór od projektanta.

Wysoka cena produktu powinna pokrywać się z jakością na wielu płaszczyznach, dlatego upewnienie się, co się na nią składa, sprawia, że wiemy, za co płacimy.

Często stroje pochodzące od projektantów wykonane są z nietypowych materiałów, a stojący za nimi pomysł jest wynikiem spójnej strategii projektowania uwzględniającej np. dobro środowiska naturalnego, czy pracowników produkcji.

Jakiego projektanta wybrać?

Każdy projektant ma swój niepowtarzalny styl i choć produkuje sukienki na różne okazje, jedne Panie będą czuły się w nich dobrze, a inne nie. Dlatego przy wyborze projektanta warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

Na początku można rozważyć, czy ważne jest dla nas wspieranie polskich przedsiębiorców – wówczas poszukiwania zawężamy do projektantów pochodzących z naszego kraju. Ważne też, by zastanowić się nad budżetem, jakim dysponujemy na zakup sukienki. W dalszej kolejności można ustalić, na jaką okazję sukienki szukamy i czy na przyjęciu obowiązuje dresscode.

W ten sposób nie wybierzemy stroju nieprzystającego do okazji i unikniemy modowej wpadki. Pytania doprecyzowujące mogą zawęzić jeszcze bardziej pole naszych poszukiwań do marek, które projektują w sposób proekologiczny lub hołdują konkretnym wartościom, które uznajemy za ważne dla nas.

Znając już odpowiedzi na te ogólne pytania, możemy skupić się na szczegółach – w czym dobrze się czujemy, co najlepiej podkreśla sylwetkę i dodaje pewności siebie.

Gdzie szukać sukienek premium?

Po ustaleniu jakiego typu sukienki potrzebujemy, możemy przejść do poszukiwań. Do tej pory sukienki premium dostępne były głównie w sklepach stacjonarnych projektantów czy w butikach, jednak co raz więcej twórców zdecydowało się otworzyć na platformę internetową.

Sprzedaż taka działa jak w każdym innym internetowym sklepie odzieżowym – po zamówieniu mamy 14 dni na odstąpienie od umowy sprzedaży, a w przeciągu kolejnych 14, czas na odesłanie odzieży. Dzięki temu mamy szansę przymierzyć luksusowe ubrania w komfortowym zaciszu domu i w spokoju podjąć decyzję.

Producenci sukienek premium

Wielu polskich projektantów, których prace są rozpoznawalne za granicą otworzyło się na sprzedaż online dla konsumentów z Polski i innych krajów. Przyjrzyjmy się kilku markom, żeby naszkicować wachlarz twórców, od których możemy kupować.

Acephala

To marka założona przez Monikę Kędziorę i Bartka Korzeniowskiego w 2014 roku. Jak sami określają swój styl – wyróżniają go rzeźbiarskie formy i mieszanie tekstur. W swojej twórczości kierują się przełamywaniem stereotypów na temat kobiecości oraz proekologicznym podejściem.

W ich kolekcjach można znaleźć ubrania wykonane z bawełny organicznej, wełny oraz eksperymentalnych materiałów pochodzących z recyklingu.

Boskata

Kolejnym twórcą, którego sukienki premium można kupić też online jest Boskata. Marka, która stawia przede wszystkim na kolor w ubiorze, jako ten czynnik, który dodaje pewności siebie. W swoim przekazie kieruje się pozytywnym wizerunkiem kobiecości i kobiecego ciała.

Simona Nikołajewska

Kolejną projektantką, której ubrania sprzedawane są też za pośrednictwem internetu jest Simona Nikołajewska. Jej koncepty cechuje głównie awangarda, zamiłowanie do asymetrii, ale też falban, plis i frędzli.

Poza wyżej wymienionymi projektantami, w sklepach online można znaleźć też sukienki premium od Adriana Krupy, Marity Bobko, Madnezz, Pilawskiego i wielu innych, których oferta z pewnością trafi w gusta co bardziej wymagających klientek.

Podobne artykuły:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.