Otwarcie własnego klubu fitness jest niezwykle emocjonujące. Codzienna praca na siłowni i kontakt z ludźmi sprawiają ogromną satysfakcję, ale aby do tego doszło, należy zdobyć klientów.

To z kolei nie wydarzy się bez odpowiedniego sprzętu. Jak wyposażyć siłownię, by móc z niej korzystać przez lata?

Aranżacja przestrzeni treningowej

Decydując się na profesjonalne wyposażenie siłowni, należy mieć określony, wcale niemały budżet. Z uwagi na to, że sprzęt siłowy nie należy do najtańszych, trzeba podejmować przemyślane decyzje zakupowe.

Jak wyposażyć siłownię 2

Osobom, które nie mają doświadczenia w tej kwestii, zaleca się skorzystanie z fachowej pomocy. Dzięki temu zarysuje się wizja zapełnienia sprzętem miejsca, które będzie latami służyć klientom do rzeźbienia sylwetki.

Firmy zajmujące się tego typu doradztwem nierzadko posiadają szeroką ofertę sprzętu siłowego. Specjaliści doradzą, w co warto zainwestować na początku, a który zakup można nieco odłożyć w czasie. Podpowiedzą też, na czym warto oszczędzić, na przykład poprzez zakup maszyn regenerowanych, a w co ulokować większe kwoty.

Co na start?

Dążenie do wymarzonej sylwetki i regularne treningi na siłowni stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Oznacza to, że rosnąca liczba klubów fitness wale nie oznacza konkurencyjności. Co powinno znaleźć się na siłowni?

Osoby, które zaczynają własny biznes w branży sportowej, muszą zadbać o profesjonalne wyposażenie siłowni. Na sali nie może zabraknąć podstawowych maszyn, takich jak bieżnie, rowerki stacjonarne czy orbitreki, a także sprzętów do ćwiczeń siłowych – ławek, atlasów i urządzeń dedykowanych treningom na poszczególne partie ciała. Sprzęt powinien być urozmaicony, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Sprzęt regenerowany – czy warto?

Inwestycja w sprzęt regenerowany jest budżetową i bardzo dobrą opcją. Panuje przekonanie, że maszyny po regeneracji częściej podlegają awariom i szybciej się eksploatują. Nic bardziej mylnego! Takie urządzenia stanowią profesjonalne wyposażenie siłowni, służąc użytkownikom przez długie lata.

Czym jest sprzęt regenerowany? To maszyny, takie jak bieżnie czy orbitreki, w których pojawiają się nowe elementy. Wymianie podlegają przede wszystkim podzespoły elektroniczne i części, które noszą widoczne ślady użytkowania.

Dzięki temu zyskuje się używany sprzęt, którego kluczowe elementy są całkowicie nowe. Maszyny po regeneracji dostępne są w niższych cenach niż nowe urządzenia od producenta. Warto mieć to na uwadze przy planowaniu wydatków związanych z aranżacją siłowni.

Czego nie może zabraknąć na siłowni

Dobrej jakości sprzęt i akcesoria to podstawowe minimum, które stanowi ofertę klubu. Doskonałym uzupełnieniem, a jednocześnie urozmaiceniem mogą być dedykowane treningi prowadzone przez specjalistów.

Warto mieć w sprzedaży także wodę, napoje izotoniczne, batony proteinowe oraz duży wybór odżywek białkowych, które są idealne tuż po wyczerpującym treningu.

Niektórzy właściciele klubów fitness poszerzają swoją ofertę o odzież sportową i akcesoria przydatne podczas ćwiczeń – gumy rozporowe, opaski czy rękawiczki treningowe.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.