Zaburzona tarczyca to szereg trudności mających wpływ na wiele układów narządów w ciele, również na układ nerwowy, powodując obniżenie nastroju, a nawet depresje. Dlatego bardzo istotne jest dbanie o ten narząd.

jak-zadbac-o-tarczyce

Podstawy zdrowia tarczycy

Tarczyca, jak każdy narząd w ciele, jest narażona na działanie toksyn, które codziennie sprowadzamy do naszego ciała poprzez to, co jemy, czym oddychamy, jakich kosmetyków używamy. Dlatego, aby poprawić pracę tarczycy, warto zrobić wszystko, by ją ochronić przed negatywnym wpływem środowiska. W tym celu należy używać naturalnych kosmetyków. Nie powinny one być pakowane w plastykowe opakowania.

Dobrze jest jeść mniej jedzenia zawierającego nadmiar estrogennych substancji, na przykład wegetarianki powinny uważać na nadmierne spożycie soi. Warto zwrócić również uwagę na rodzaj noszonych ubrań – nie powinny być one syntetyczne, zawierać zbyt wielu sztucznych barwników. Groźne są wszelkie zaleczone, ale nie wyleczone choroby, które przechodzą w stały stan zapalny. Bardzo szkodliwy dla tarczycy jest fluor zawarty w wodzie pitnej, w paście do zębów oraz w lekach psychotropowych.

Oczyszczanie tarczycy

Istnieje wiele metod na leczenie tarczycy. Jedną z nich jest naturalne wpływanie na nią poprzez spożycie określonych ziół. Rośliny zbawiennie działające na tarczycę to na przykład grzyby reishi albo korzeń lukrecji, ananas zawierający enzym bromelainę. Pożyteczny jest również żeń szeń. Dla tarczycy bardzo dobre są surowe, nieprzetworzone pokarmy, jod, cynk, witaminy z grupy B, witamina A, witamina D.

Dla osób chcących wykonać reset tarczycy oraz odczuwających pewien dyskomfort spowodowany jej szwankiem zalecany jest detoks. Jednym z bardziej znanych jest detoks Michała Tombaka. Polega na wykonaniu nalewki ze spirytusu oraz pestek jabłek, którą po upływie tygodnia można spożywać, dodając kilka kropel do czystej wody i wypijając na czczo na około piętnaście minut przed spożyciem posiłku. Dla zdrowego detoksu konieczny jest ruch na świeżym powietrzu.

0 Udostępnień
Witam, mam na imię Maria i jestem nowym autorem na portalu Kobieco.pl. Mam nadzieję, że moje artykuły będą rzeczowe oraz na temat, na pewno Wam się spodobają. Zapraszam do lektury! e-mail: emka@op.pl

1 KOMENTARZ

  1. Witam
    Jeśli ktoś nie pije alkoholu to jaką nalewkę powinien zastosować ? tu pisze ze ..”nalewka ze spirytusu oraz pestek jabłek” – to w leczeniu tarczycy jaka substancja można to zastąpić?
    Ewa

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.