Instagram to prawdziwe źródło wiedzy, inspiracji oraz porad, dlatego ponad 500 milionów użytkowników korzysta z tej platformy społecznościowej codzienne. Można powiedzieć, że jeśli nie posiadasz konta na Instagramie, to omijają Cię najważniejsze wydarzenia oraz informacje.

W tym artykule przedstawimy Ci informacje, czym jest platforma społecznościowa Instagram, w jaki sposób założyć konto oraz jak z niego korzystać.

Czym jest Instagram?

Instagram to aplikacja mobilna, która jest dość szeroko znana i używana przez ponad miliard osób na całym świecie. Na samym początku, platforma była przeznaczona jedynie do publikacji zdjęć, które mogli oglądać znajomi. Z czasem jednak platforma ta zaczęła mocno się rozwijać, dlatego w ofercie pojawiały się relacje, rolki oraz transmisje na żywo.

Jak-zalozyc-konto-na-Instagramie

Użytkownicy Instagrama zaczęli również wykorzystywać możliwość dotarcia do szerokiego grona odbiorców, dlatego pojawiły się konta biznesowe dla twórców.

Obecnie Instagram to zarówno miejsce, gdzie możesz zobaczyć, co ciekawego dzieje się u twoich znajomych, ale jednocześnie możesz obserwować twórców internetowych, czy firmy, z których najczęściej zamawiasz produkty.

Dlaczego warto założyć konto na Instagramie?

Konto na Instagramie może posiadać każdy, nawet jeśli nie chce publikować żadnych treści, a jedynie obserwować innych użytkowników. Instagram to przede wszystkim możliwość publikacji własnych treści i idei, które warto, aby poznało więcej osób. To platforma do komunikacji między tobą a społecznością, którą możesz stworzyć.

Potencjał marketingowy jest ogromny, dlatego korzystanie z Instagrama jest must have każdej organizacji czy firmy. Jeśli natomiast jesteś odbiorcą treści, to właśnie tutaj możesz trafić na ciekawe koncepcje, rozwiązania, ale również możesz być bliżej swoich idoli. To właśnie na Instagramie publikują informacje ze swojego życia prywatnego i zawodowego. Warto być na bieżąco!

Jak założyć konto na Instagramie krok po kroku?

Założenie konta na Instagramie jest bardzo proste, wystarczy, że zastosujesz się do tych kilku kroków:

  1. Pobierz aplikację mobilną Instagram na swój telefon,
  2. Otwórz aplikację i wybierz opcję rejestracji przez adres mailowy lub numer telefonu,
  3. Wpisz kod, który otrzymasz na adres mailowy lub telefon,
  4. Wprowadź nazwę użytkownika, tutaj musisz uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wiele nazw jest już zajętych. Sprawdzaj do skutku, aż wybierzesz najlepszą nazwę dla siebie. Oczywiście Instagram będzie podpowiadał Ci dostępne nazwy użytkowników.

Sprawdź też jak przejąć zajętą nazwę na Instagramie tutaj: https://polskielajki.pl/blog/jak-przejac-zajeta-nazwe-na-instagramie/

Jeśli chcesz zarejestrować swoje konto poprzez przeglądarkę internetową, to wtedy wystarczy wejść na stronę www.instagram.com i postępować zgodnie z powyższymi krokami.

Oprócz możliwości logowania się za pomocą adresu mailowego lub numeru telefonu istnieje opcja połączenia konta Facebook oraz Instagram i łatwego logowania się za pomocą jednego konta do tych dwóch platform społecznościowych.

Co więcej, możesz posiadać dwa konta lub więcej, jeśli masz taką potrzebę, aby oddzielić konto prywatne od kont profesjonalnych, które są przeznaczone dla użytkowników biznesowych

Konto założone i co dalej?

Po założeniu konta należy zacząć poszukiwać interesujących konto do zaobserwowania. Aplikacja Instagram zapyta Cię o kategorie, które najbardziej Cię interesują i takie konta będzie Ci w pierwszej kolejności proponować. Oczywiście możesz zacząć od obserwowania swoich znajomych, a w drugiej kolejności możesz poszukać interesujących kont do obserwowania.

Istnieje ponad miliard użytkowników, dlatego znalezienie swoich ulubionych twórców może być wyzwaniem. Natomiast, jeśli jesteś twórcą, to czas na stworzenie pierwszego postu lub rolki dla twoich potencjalnych obserwatorów. W tym przypadku musisz posiadać odpowiednią strategię dotarcia do właściwych użytkowników.

Założenie konta na Instagramie jest banalnie proste, dlatego nie czekaj i zacznij swoją przygodę z tą platformą społecznościową już dziś! Jeśli czujesz, że omijają cię najważniejsze informacje, chcesz dowiedzieć się więcej o swojej pasji lub chcesz się pokazać światu-to będzie to właściwe miejsce. Dostęp do informacji z całego świata masz w zasięgu ręki, dlatego warto z tego skorzystać!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.