Przychodzi koniec tygodnia – czas na posprzątanie i zorganizowanie przestrzeni w łazience. Czas, jaki spędzisz nad tą czynnością, zależy często od tego, jak zaprojektowane jest pomieszczenie i czy ma wystarczająco dużo miejsca, by pomieścić wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Jak ułatwić sobie porządki w łazience, aby cieszyć się czystym wnętrzem?

Postaw na minimalizm

jak-zaprojektowac-lazienke-zeby-ulatwic-sobie-porzadki

Odpowiedz sobie szczerze – czy na pewno musisz przechowywać wszystkie rzeczy, które planujesz, właśnie w łazience? Zapas czystych ręczników może spoczywać bezpiecznie w szafie lub garderobie, a kosmetyki do makijażu nie potrzebują aż tak dużej wilgotności powietrza, jaka panuje w tym pomieszczeniu.

Jeśli chcesz, aby łazienka miała swój charakter, nie musisz stawiać wszędzie niepotrzebnych bibelotów, które tylko będą zbierać kurz.

Postaw za to na elementy, jakie i tak prawdopodobnie pojawią się w łazience:

  • płytki z ulubionym wzorem,
  • niewielki dywanik,
  • ciekawe dozowniki do mydła,
  • ozdobna ramę do lustra,
  • oświetlenie.

Zamontuj różne typy szafek łazienkowych

Nawet w najmniejszej łazience można bez problemu zmieścić niezbędne rzeczy, jednak trzeba wiedzieć, jak rozplanować miejsce do przechowywania. Przyda się więc szafka łazienkowa pod umywalką, w której można trzymać chemię gospodarczą i środki czystości. To duża wygoda ze względu na praktyczne usytuowanie.

Sprawdź takie szafki łazienkowe od KOŁO. Można zagospodarować także miejsce nad umywalką, aby przechowywać tam podręczne kosmetyki czy środki do higieny jamy ustnej.

Jak jeszcze wykorzystać maksymalnie miejsce w pomieszczeniu?

Szafki łazienkowe wiszące przydadzą się na niewielkim metrażu, aby spożytkować każdy centymetr powierzchni. Na wyższych poziomach można mieć rzadziej używane przedmioty lub dodatkowe opakowania ze środkami chemicznymi i kosmetykami. Wszystko, czego używasz na co dzień, miej pod ręką jak najbliżej siebie.

Możesz zainwestować w funkcjonalną szafkę łazienkową stojącą, np. z szufladami, aby mieć wygodny dostęp do wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy. Takie wyjście bardzo ułatwia porządki, ponieważ nie musisz sięgać głęboko do szafek, by coś z nich wyjąć, ale wystarczy, że wysuniesz szufladę. Jeśli użyjesz specjalnych organizerów, wszystko będzie jeszcze bardziej poukładane i posegregowane.

Szukaj funkcjonalnych rozwiązań

Ułatwisz sobie porządki, jeśli zainwestujesz w odpowiedni sprzęt. W ostatnim czasie zyskują popularność na przykład miski ustępowe bez kołnierza, które są bardzo łatwe w czyszczeniu. Brud nie osadza się w zagłębieniach, a cały proces jest po prostu szybszy.

Jeśli do tego dołożymy ekologiczne spłukiwanie wody, okazuje się, że miska ustępowa może być naprawdę funkcjonalna i przyjazna miłośnikom czystości. Od teraz nie będzie to już znienawidzona czynność w domu.

Warto zadbać również o inne sprzęty w łazience. Na rynku bez problemu znajdziemy kabiny prysznicowe wykonane z materiałów, o które łatwo jest zadbać. Specjalne powłoki sprawiają, że powierzchnia jest idealna gładka, dzięki czemu krople wody nie zatrzymują się na niej i nie tworzą osadu.

Taką powłokę może mieć również np. parawan nawannowy. Warto zainwestować, jeśli nie lubisz poświęcać czasu na czyszczenie kabiny.

Innym funkcjonalnym rozwiązaniem jest umywalka podblatowa. Jak może ułatwić sprzątanie łazienki? To proste – umywalka nie wystaje poza blat, dzięki czemu nie ma możliwości gromadzenia się brudu w zakamarkach.

Można też ścierać nieczystości prosto do umywalki szybko i wygodnie. Takie rozwiązanie dodatkowo pozwala zaoszczędzić miejsce na blacie i maksymalnie je wykorzystać.

Wieszaki, koszyczki, przegródki

Zadbaj o to, aby każdy przedmiot był na swoim miejscu. Pomogą w tym między innymi wieszaki na ręczniki i szlafrok. Zaopatrz się w koszyczki, w których możesz trzymać. na przykład najpotrzebniejsze kosmetyki codzienne.

Jeśli nie chcesz, aby zbierały kurz, wybierz zamykany koszyczek lub plastikowy pojemnik. Przydadzą się również separatory do szuflad i pudełek, dzięki którym zawsze będziesz mieć kontrolę nad swoimi rzeczami.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.