Masz czasem wrażenie, że Twoi znajomi mają już wszystko? Zdziwisz się, jak wiele innowacyjnych prezentów możesz znaleźć w internecie. I niekoniecznie musisz w tym celu przeczesywać dziesiątki stron.

Szukanie idealnego prezentu może zajmować całe tygodnie. W przypadku dziecka czy nastolatka to dodatkowy problem, bo w międzyczasie preferencje dotyczące tego, jaka ma być dana rzecz, mogą się wielokrotnie zmienić.

Dlatego lepiej zdecydować się na szybkie szukanie idealnego prezentu przez internet. Ilość stron i ofert na portalach aukcyjnych powala, więc tu też trudno o szybką decyzję.

Zdarza się, że dla zaczynamy szukać dla kogoś skarpetek, po chwili znajdujemy takie z motywem z filmu Star Trek, który dana osoba uwielbia, a godzinę później lądujemy na portalu z autografami gwiazd znanych z innych film i seriali.

Często trudno się zatrzymać podczas poszukiwań a ogrom możliwości może przytłaczać. To szczególnie kłopotliwe, gdy masz mało czasu. Chcesz dobrze dobrać prezent, ale nie możesz poświęcić na szukanie całego dnia, a przy tym nie chciałbyś, by osoba obdarowana miała poczucie, że rzecz nie została do końca przemyślana.

Trudny wybór prezentu

lovvi2

To popularne problemy, dlatego powstały wygodne wyszukiwarki prezentowe. Na czym to polega? Zamiast godzinami szukać na oślep, od razu zaznaczasz, jakiego rodzaju osobę chcesz obdarować.

Czy to nastolatek, czy młoda kobieta? Następnie możesz uściślić wyniki wyszukiwania i dobrać prezent dla prymusa, młodego ekologa, skate’a lub fana gier komputerowych. Jeśli nie znasz tak dobrze adresata upominku, wybierz prezent pod względem wieku – gimnazjum, liceum lub szkoły podstawowej.

To eliminuje częsty problem, gdy prezent dopasowany do wieku okazuje się być zbyt dziecinny lub za poważny dla osoby obdarowanej. Szczególnie łatwo o to w przypadku gier i zabawek – osobie trudno ocenić, czy hit z reklamy to prezent dopasowany do wieku konkretnego dziecka.

Możesz też dobrać upominek do okazji. Tu najpopularniejsze są osiemnastki i bierzmowanie. Właśnie w tym wieku najtrudniej dopasować prezent dla nastolatka.

W wieku 11-19 lat młody człowiek często diametralnie zmienia się z tygodnia na tydzień i jeśli widzimy go raz na kilka miesięcy, możemy go już nie poznać!

Dlatego choćby ubrania czy buty to nie najlepszy prezent dla nastolatka – jest mała szansa, że trafimy z rozmiarem, a nawet jeśli tak się stanie, to jest bardzo prawdopodobne, że za kilka miesięcy rzecz będzie za mała.

Czego nie dawać nastolatkowi?

Najbardziej praktycznym elementem ubioru będzie t-shirt, bo duży rozmiar z zabawnym napisem może posłużyć przez kilka lat. W tym wieku łatwo urazić młodego człowieka, więc lepiej nie dawać mu prezentów z morałem (słownik, rózga), ani kosmetyków przeciwtrądzikowych.

Na Lovvi.pl możesz znaleźć coś dla młodej osoby niezależnie, czy jest Ci ona bardzo bliska i znasz ją na wylot, czy macie okazjonalne kontakty. W tym pierwszym przypadku możesz dobrać prezent idealnie do osobowości aktywistki społecznej lub fanki mody.

Jeśli nie wiesz aż tyle o nastolatku, możesz skupić się na okazji lub tym, co Was łączy. W ofercie takich sklepów możesz przykładowo znaleźć prezenty dla wnuczka od dziadka czy dla dziewczyny od chłopaka.

Dobry pomysł na ostatnią chwilę to prezent tematyczny. Z okazji matury może to być zabawny zestaw słodyczy *jak np. zestaw do golenia z czekolady), alkohol lub dyplom. Takim prezentem pokażesz, że doceniasz sukces młodego człowieka i dobrze wiesz, o jaką okazję chodzi, ale jednocześnie jest on na tyle uniwersalny, że na pewno nie popełnisz gafy.

Co dla żony?

Oczywiście nastolatek to tylko przykład, a wyszukiwarki prezentowe, takie jak Lovvi.pl mają prezenty dla znacznie większej gamy osób. Ciekawym pomysłem jest dobieranie prezentu dla małżonka pod kątem rocznicy ślubu – co innego spodoba się osobie, która dopiero od roku jest w związku małżeńskim, a co innego wypada dać na dziesiątą rocznicę ślubu.

Jeśli głównym czynnikiem, jaki weźmiesz pod uwagę podczas zakupów, jest budżet, to możesz też pod tym kątem dopasować prezent, jaki wybierzesz. Wygodna wyszukiwarka pozwala w prosty sposób uściślić, ile pieniędzy masz do wydania i dobrać coś, co najbardziej ucieszy osobę, którą chcesz uszczęśliwić.

Prezent dla grupy przyjaciół

lovvi3

Zawsze dobrym prezentem są tzw. fotoprezenty. Kiedyś ograniczały się do banalnych kubków. Teraz wybór jest znacznie większy i możesz obdarować kuzyna puzzlami z Waszym wspólnym zdjęciem, męża dowcipnym fartuszkiem z dedykacją, a babcię obrazem zrobionym na podstawie zdjęcia. 

Takie prezenty robią duże wrażenie i zwykle wydaje się, że poświęcono im o wiele więcej uwagi, niż w rzeczywistości. Bo tak naprawdę ich zamówienie jest proste: wystarczy wybrać odpowiedni wzór i przesłać tekst lub zdjęcie o dobrej rozdzielczości. Następnie możesz odebrać prezent pocztą lub wysłać go bezpośrednio do wybranej osoby. 

Fotoprezenty to świetne prezenty rocznicowe i upominki dla dużych grup, np. klas czy drużyn sportowych. Koszulka czy kalendarz ze zdjęciem grupy każdemu sprawi przyjemność, a jednocześnie nikogo nie wyróżnia, więc wszyscy poczują się jednakowo docenieni.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.