Zapach ma niewiarygodną moc – pobudza naszą wyobraźnię, wpływa na nasz nastrój, emocje i potrafi przywołać nawet zatarte wspomnienia. Zapach perfum zwraca naszą szczególną uwagę, często łapiemy się na tym, że odwracamy głowę w poszukiwaniu źródła miłej woni, która nas zainteresowała.

Bez wątpienia perfumy są naszą wizytówką i stanowią jeden z najważniejszych czynników wpływających na pierwsze wrażenie, które robimy. Bardzo ważne jest wybrać zapach, który oprócz robienia wrażenia na innych, będzie faktycznie współgrał z naszą osobowością.

Ilość zapachów i buteleczek perfum na półkach sklepowych może przyprawić o zawrót głowy i utrudnić decyzję. Jak zatem wybrać dla siebie odpowiedni perfum?

Czym kierować się przy wyborze perfum?

perfumik-perfumetki-damskie

Zanim przejdziesz do wąchania, warto najpierw o perfumach…poczytać. Zapoznaj się z najważniejszymi kategoriami zapachowymi i zastanów się, która faktycznie kojarzy ci się przyjemnie.

Podstawowe kategorie zapachowe to:

  • kwiatowe,
  • owocowe,
  • cytrusowe,
  • orientalne,
  • drzewne,
  • szyprowe i tytonio-skórzane.

Zapoznaj się z opiniami innych i postaraj zawęzić poszukiwania do kilku zapachów.

Pamiętaj, że wyróżniamy trzy nuty zapachowe: głowy, serca i bazy. Nuta głowy wyczuwalna jest od razu po ulotnieniu się alkoholu i ma bardzo intensywną woń, która ulatnia się po kilkunastu minutach.

Nuta serca pojawia się, gdy przestajemy wyczuwać pierwszą i utrzymuje się przez kilka godzin. Najdłużej pachnie nuta bazy, której aromaty są najmniej intensywne, ale decydują o trwałości perfum.

Testuj z głową!

Uzbrojona w taką wiedzę możesz udać się do perfumerii powąchać i sprawdzić, co faktycznie będzie do ciebie pasować. Do perfumerii nigdy nie wybieraj się spryskana swoimi zapachami. Zapach, który cię interesuje, testuj najlepiej na nadgarstku, a nie na papierowym pasku.

Nigdy nie kupuj perfum od razu, pod wpływem pierwszego impulsu. Sprawdź zapach na nadgarstku po godzinie, a następnie po kilku, i dopiero wtedy poczujesz, czy to właśnie woń dla ciebie.

Przy odrobinie szczęścia znajdziesz swój ponadczasowy zapach, który być może będzie towarzyszył ci wiele lat. Do ulubionych zapachów perfum lubi się wracać, nawet po przerwie w używaniu, a może zwłaszcza wtedy, gdyż zapewniają nam niesamowitą podróż w czasie do wspomnień, a ich oddziaływanie na naszą wyobraźnię jest niesamowicie ekscytujące.

W trakcie poszukiwań idealnych perfum warto choć raz wypróbować pewne kultowe zapachy, jak Opium Yves Saint Laurent, Chanel No. 5, czy Miss Dior Cherrie.

odpowiedniki-perfum-zamienniki

Elegancka kobiecość od Diora!

Naszym ulubieńcem jest właśnie stworzona przez Christine Nagel kompozycja zapachowa Miss Dior Cherrie. Zapach ten łączy w sobie urok, elegancję, radość i kobiecy temperament. Stanowi kwintesencją szyku Diora i współczesną wersją legendarnego zapachu Miss Dior.

Miss Dior Cherie cudownie łączy w sobie dziewczęcość ze świadomą kobiecością. Pobudza zmysły, zwraca na siebie uwagę i uwalnia zastrzyk radosnej energii. Owocowe nuty głowy pobudzają do życia, szyprowe nuty serca urzekają natomiast harmonią i wytwornością. Piżmo i paczula w asyście żywicy bursztynowej tworzą zaś doskonałą podstawę zapachu.

Szukając nieco bardziej przystępnej, ale również trwałej kompozycji, warto wypróbować perfumetkę 100. Dior Miss Dior Cherie, stworzonej na wzór kultowego zapachu przez Perfumik.pl.

Szklana buteleczka o pojemności 33 ml składa się w 20% z olejków zapachowych. Ich obecność gwarantuje trwałość zapachu, który utrzymuje się do 8 godzin na skórze i włosach oraz do kilku dni na ubraniu. Po porannym zastosowaniu możesz więc cieszyć się nim do końca dnia!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.