Telefon dla dziecka to wciąż kontrowersyjny temat. Ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Z jednej strony pozwala być w stałym kontakcie z pociechą, ale z drugiej nieumiejętnie używany może stać się źródłem wielu zagrożeń.

Sprawdź, jakie kwestie warto wziąć pod uwagę, wybierając telefon dla dziecka!

Komórka dla dziecka – to nie tylko moda

Większość rodziców kupuje dziecku telefon komórkowy, mając na uwadze względy bezpieczeństwa i możliwość stałego kontaktu z pociechą. Dla dziecka natomiast telefon to przede wszystkim źródło rozrywki.

Dostęp do gier czy Internetu to dla niego podstawowe zastosowanie telefonu. Decydując się na zakup komórki, warto zastanowić się, jakie funkcje ma spełniać.

jak-telefon-dla-dziecka
Jaką komórkę dla dziecka wybrać?

Telefon dla kilkuletniego dziecka będzie różnił się od telefonu dla nastolatka. W każdym przypadku można ustawić niezbędne zabezpieczenia dla bezpieczeństwa naszej pociechy.

Telefon dla małego dziecka powinien być bardzo prosty w obsłudze, ale także, co ważne, mieć możliwość ustawienia tylko kilku niezbędnych numerów, np. rodziców i numeru 112 oraz blokady pozostałych połączeń.

Ponadto taka komórka powinna mieć kształt i wielkość dostosowaną do dłoni małego dziecka. Telefon powinien być też wytrzymały. Obudowa musi być odporna na uszkodzenia mechaniczne, wodę czy piasek. Warto zwrócić także uwagę czy dany model posiada zaczep na smycz, który zapobiegnie zgubieniu aparatu.

Natomiast nastolatek prawdopodobnie wybierze smartfona z dostępem do funkcji multimedialnych i Internetu. W każdym przypadku rodzic powinien mieć możliwość blokowania określonych funkcji, np. wykupowania dodatkowych usług operatora.

Część z nich można zablokować samodzielnie na telefonie, ustawiając hasła zabezpieczające, ale niektóre wyłącza się poprzez kontakt z biurem obsługi klienta. Dodatkowo, w telefonie nastolatka można wprowadzić zablokowanie określonych treści w Internecie.

Dodatkowe funkcje telefonu dla dziecka

Jeśli kupujemy dziecku telefon jedynie po to, aby być z nim w stałym kontakcie, możemy wybrać komórkę, która daje możliwość ustawienia połączeń tylko z określonymi numerami telefonów. Dotyczy to zarówno połączeń wychodzących, jak i przychodzących.

Niektóre modele mają także funkcję SOS, czy GPS, dzięki którym rodzic będzie wiedział, czy dziecko bezpiecznie dotarło do szkoły, czy na zajęcia pozalekcyjne.

Telefon dla nastolatka

Telefon dla starszego dziecka z oczywistych powodów będzie musiał spełniać inne funkcje niż w przypadku młodszego dziecka. Komórka w tym przypadku służy nie tylko do kontaktu z rodzicami, lecz także jest często narzędziem do nauki czy pełni po prostu funkcję rozrywkową.

Dlatego nastolatek chętniej wybierze smartfona niż tradycyjny telefon z klawiaturą. Oczywiście, niezbędny jest tutaj dostęp do Internetu. Przy wyborze smartfona warto zastanowić się nad dodatkowym ubezpieczeniem ze względu na takie zagrożenia jak uszkodzenie ekranu dotykowego, kradzież czy zgubienie telefonu.

Telefon na abonament czy kartę?

Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Z jednej strony telefon na kartę daje rodzicom możliwość kontroli wydatków, co jest bardzo ważne w przypadku zwłaszcza małych dzieci, które nie mają wyczucia kontroli kosztów.

Argumentem przemawiającym za abonamentem jest jednak możliwość kontaktu dziecka z rodzicami w każdej sytuacji. Wielu operatorów ma w ofercie abonamenty z nielimitowaną liczbą połączeń w stałej cenie. Ważną kwestią jest też dostęp do Internetu. Warto porównać oferty na rynku i wybrać tę najlepiej dostosowaną do potrzeb naszej pociechy.

Operatorzy komórkowi stale podnoszą jakość swoich usług, a także kuszą klientów ciekawymi promocjami. Na pewno warto zwrócić uwagę na ofertę nowego gracza na rynku usług telefonii komórkowej, firmy Folx. Operator ten oferuje dostęp do swoich usług na zasadzie subskrypcji i bez potrzeby udawania się do salonu firmowego w celu podpisania umowy.

To oferta dla osób ceniących sobie wygodę i elastyczne warunki umowy. Aplikacja jest dostępna zarówno w systemie operacyjnym IOS, jak i Android. Sprawdź nowego operatora komórkowego w aplikacji mobilnej!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

1 KOMENTARZ

  1. Jedna uwaga – dzieci nie potrzebują nielimitowanych rozmów czy smsów, to prawda. Ale potrzebują Internetu! Nawet 8-letnie… Muzyka, bajki w samochodzie, aplikacje ze sklepu Play czy komunikatory. Dzieci od małego używają Internetu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.