Jednym z najpopularniejszych prezentów, na którego zakup się decydujemy, jest alkohol. Trunki, jakie wybieramy, są bardzo różnorodne: zaczynając od wódki, poprzez wina, szampany, aż do koniaków i whisky.

Jest wiele kryteriów, którymi powinniśmy się kierować podczas zakupów. Jaki alkohol będzie odpowiedni do wręczenia kobiecie? Co wziąć w takim wypadku pod uwagę?

Dobry alkohol na prezent

Jedną z najważniejszych rzeczy, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę podczas wybierania alkoholu na prezent, jest to, jak się on prezentuje.

Koniecznie musimy pamiętać, że nawet napój z półki premium nie zyska niczyjego uznania jeśli wręczymy tylko niewyróżniającą się niczym butelkę. Decyzja o podarunku alkoholu wymaga przemyślenia tego, w jaki sposób go zapakujemy i wręczymy.

Najprostszą i najszybszą opcją będzie tutaj wręczenie trunku, który umieszczono w oryginalnej bądź reprezentatywnej butelce. Możemy skłonić się na przykład w stronę oryginalnych butelek limitowanych.

Jeśli nie mamy takiej możliwości, warto wybrać wersję, którą wyposażono w przyciągającą wzrok tubę lub karton. Osoba obdarowywana z pewnością doceni uwagę, którą włożyliśmy w przygotowanie prezentu.

Jaki alkohol można wręczyć kobiecie w prezencie Sprawdźmy!

Dobry alkohol na prezent

Ciekawy alkohol na prezent

Oczywiście, przy wyborze trunku powinniśmy kierować się wysoką jakością danego alkoholu. Kiedy jednak mamy do wyboru nieco gorszy trunek i reprezentatywne opakowanie oraz lepszy napój i niezbyt ciekawą prezencję, skłaniamy się w stronę pierwszej opcji. Kolejną stosunkowo ważną rzeczą jest wiek trunku, oczywiście o ile wybraliśmy taki, gdzie się on liczy, jak na przykład whisky.

Jeśli naszym zadaniem jest zakup prezentu dla osoby, która niezbyt zna się na markach, a tym bardziej na smaku mocnych alkoholi, możemy zyskać duże uznanie, jeśli osoba obdarowywana na etykiecie butelki zobaczy wysoki wiek.

Ponieważ przyjęło się, że im alkohol starszy, tym lepszy, co oczywiście nie jest tak oczywiste jak by się mogło wydawać, podarowanie starszego trunku może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Alkohol na prezent dla mężczyzny

Przede wszystkim, warto dowiedzieć się, co zwykle pija dana osoba, na przykład na spotkaniach biznesowych, jeśli to nasz przełożony. Naturalnie, jednym z najbardziej klasycznych rozwiązań, a co za tym idzie bezpiecznych, jest podarowanie whisky.

Jej wybór może okazać się prostszy, niż myśleliśmy, ze względu na popularność jej wielu marek i częstą obecność na sklepowych półkach.

Bardzo ciekawym pomysłem może być armaniak, który można kupić w nieco niższych cenach niż butelkę whisky, dzięki czemu możemy postawić tutaj na starszą butelkę wyższej jakości.

Do wyboru mamy także oczywiście wódkę, którą proponujemy jednak podarować w tych mniej formalnych okolicznościach; będzie to dobry alkohol na prezent dla członka naszej rodziny.

Jaki alkohol można wręczyć kobiecie w prezencie Sprawdźmy!

Szampan to dobry prezent dla kobiety

Jaki alkohol na prezent kobiecie?

Każda kobieta z pewnością ucieszy się ze spersonalizowanego prezentu. Dobrym pomysłem będą etykiety czy pudełka, na którym możemy umieścić imię danej osoby oraz życzenia.

Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, to bez najmniejszych wątpliwości zaskoczy to naszą członkinię rodziny lub przełożoną. Oprócz dobrego trunku obdarowana zyska też fantastyczną pamiątkę.

Świetnym prezentem dla kobiety będzie także wino. Warto jednak wcześniej upewnić się, czy preferuje ona propozycje słodkie, czy wytrawne. Jeśli nie mamy takiej możliwości, bezpieczną opcją będą półsłodkie i półwytrawne wersje, które stworzą neutralny grunt.

Możemy także celować w szampany, zwłaszcza jeśli chcemy podarować prezent w ramach gratulacji, czy na przykład awansu zawodowego.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.