Zakup materaca do łóżka dwuosobowego to niełatwe zadanie. Tutaj musimy liczyć się z potrzebami i preferencjami nie tylko swoimi, a dwóch osób. Często pary mają zupełnie inne upodobania i preferencje lub jest między nimi duża różnica wagi.

Co zrobić w takiej sytuacji? Jak wybrnąć z tej sytuacji, aby każdy z nich mógł cieszyć się wygodnym i spokojnym snem? Sprawdź, jaki materac będzie najlepszy dla dwojga i gdzie kupić taki w Gdańsku.

Duży materac Gdańsk

Wyobraź sobie sytuację, że podczas snu odczuwasz wszystkie ruchy i zmiany pozycji partnera. Jego przekręcanie się na bok powoduje drgania, które przenoszą się na cały materac. Czy w takiej sytuacji sen może być komfortowy i zapewniać odpowiednią regenerację? Nie do końca.

Dlatego najważniejsze w materacu dla dwojga jest to, aby uginał się on tylko w miejscu nacisku i nie przenosił ruchów na całą powierzchnię. Dlatego, aby zminimalizować te drgania, najlepszym wyborem jest materac piankowy 180×200, który dzięki wysokiej twardości zapewnia również mocną sprężystość, lecz także — co ważniejsze — równomierne rozłożenie ciężaru ciała.

Inne, najczęściej polecane, materace do łóżek dwuosobowych to modele z wypełnieniem sprężynowym — ale takie, które zbudowane są na bazie systemu kieszeniowego. W tego typu produktach każda sprężyna znajduje się w osobnej kieszeni, dzięki czemu mogą one działać niezależnie od siebie.

Cecha ta nazywana jest wysoką elastycznością punktową i właśnie to jest najważniejsze w materacu dla pary. Sprężyny w systemie kieszeniowym uginają się jedynie tam, gdzie wywierany jest nacisk. Oznacza to, że podczas snu nie odczuwamy ruchów osoby śpiącej obok.

Przykładami dobrych materacy są te z kolekcji Hilding Curem, od znanej i cenionej na całym świecie firmy Hilding Anders. Materac wykorzystuje innowacyjne właściwości — każda z siedmiu stref twardości i reaguje na potrzeby poszczególnych partii ciała. Produkt wyróżniniono certyfikatem jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH.

Duży materac Gdańsk

Jaki wymiar powinien mieć wygodny materac?

Minimalna szerokość powierzchni do spania dla jednej osoby dorosłej to 70 cm, dlatego materac dla dwojga powinien mieć przynajmniej 140 cm szerokości. Jest to jednak minimalny wymiar, a pary najczęściej wybierają materace o szerokości 160 cm.

Jeśli chodzi o długość, to powinna być ona o ok. 15-20 cm większa od wzrostu użytkownika (oczywiście bierzemy pod uwagę wyższą osobę z pary). Standardowa długość materaca to 200 cm.

Producent materacy Hilding oferuje produkty kieszeniowe w wielu różnych rozmiarach. Możemy zakupić zarówno materac 140×200, jak i 180×200. Niektóre pary decydują się też na zakup dwóch mniejszych materacy, dzięki czemu każda osoba może dopasować parametry do siebie, a do tego nie odczuwamy różnicy w wadze.

W ofercie Hilding znajdują się też produkty do łóżek dla singli — jedna osoba może zdecydować się na materac kieszeniowy 100×200, a druga na materac piankowy 100×200. W taki sposób otrzymamy łóżko o szerokości 200 cm z różnymi wkładami po obu stronach.

Gdzie kupić materac w Gdańsku?

Materace firmy Hilding dostępne są w kilku sklepach stacjonarnych w Gdańsku. Aby uzyskać dokładne adresy salonów, możemy skorzystać z wyszukiwarki internetowej na stronie producenta. Po wpisaniu lokalizacji ukaże nam się lista sklepów znajdujących się w danej okolicy.

Jest to doskonała opcja dla osób, które nie wiedzą, na jaki materac się zdecydować. Na miejscu można liczyć na fachową pomoc specjalistów, a także przetestować wybrane modele. Firma Hilding daje również możliwość zakupu materacy przez internet.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.