Pędzle do makijażu to jedne z ważniejszych elementów do wykonania makijażu, często my kobiety o tym zapominamy i poświęcamy całą naszą uwagę czytając etykiety kosmetyków. W dzisiejszym artykule dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy kupnie pędzla do makijażu. Przecież pędzel jest równie ważny co kosmetyk którego będziemy używać do makijażu…

Jeśli myślisz o naprawdę starannie zrobionym makijażu, idealnie podkreślającym rysy i walory Twojej twarzy równocześnie chowając jej “niedociągnięcia” to przeczytaj ten artykuł jednym tchem! Zdobądź wiedzę, doświadczenie w robieniu makijażu przyjdzie samo…

Pędzle do makijażu – ich ilość przeraża!

pedzle-do-makijazu-jakie
Ogrom pędzli do makijażu przeraża!

Ogromna ilość pędzli, producentów i technik robienia makijażu sprawiają, że panuje dezinformacja w tym segmencie. Każdy producent zachwala swoje produkty, nie ma się czemu dziwić, jednak należy zachować szczególną uwagę podczas wyboru pędzla.

Kluczem do sukcesu podczas zakupu pędzla do makijażu będzie odpowiednie dostosowanie go do rodzaju i specyfiki makijażu który będziesz robić.

Jakie wybrać pędzle do makijażu?!

Włosie

Dowiedz się z czego jest zrobione włosie pędzla, ważne są także: zbicie włosia, jego gęstość oraz twardość.

[irp]

Pędzel do pudru

Pędzel do pudru musi być wystarczająco gęsty i duży. Najlepiej gdybyś kupiła pędzel z naturalnego włosia, będzie on łagodny i delikatny dla Twojej cery. Pełnią szczęścia będzie pędzel wysuwany który spokojnie możesz nosić w swojej torebce i używać go w dowolnej chwili…

Pędzel dla skóry mieszanej i tłustej

Jeśli masz skórę mieszaną lub tłustą szukaj pędzli do makijażu o twardym włosiu. Stosowanie takiego pędzla da Ci wystarczająco mocny nacisk włosia na skórę twarzy i ułatwi nakładanie makijażu. Kosmetyk którego używasz będzie “wbity” w pory skóry przez co makijaż będzie trwalszy a cera matowa i gładka.

[irp]

Pędzle do podkładu zamiast palców!

Jeśli do tej pory nakładanie makijażu w Twoim wykonaniu odbywało się używając palców to chyba czas to zmienić, furorę robią pędzle do podkładu.

Używając pędzla do podkładu zadbasz o bardzo równomierne nałożenie kosmetyku na cerę oraz “wciśnięcie” go w skórę twarzy.

Idealnym wydawałby się pędzel nieduży o zbitym i gęstym włosiu. Przy czym włosie pędzla musi być delikatne i miękkie.

Pędzel do nakładania różu

Znajdź pędzel który ma nieco zaokrąglony kształt i jest lekko ukośnie ścięty. Mając taki pędzel do makijażu nie straszne Ci będzie nakładanie nawet bardzo intensywnych odcieni różu z dużą zawartością pigmentu.

Nie potrzebuje pędzli do nakładania różu których włosie jest równo ścięte. Fajnie sprawdza się w tym wypadku pędzel z włosia koziego.

[irp]

Pędzel do cieni do powiek

Chcąc wykonać świetny makijaż oka będziesz potrzebowała dwóch rodzajów pędzla:

  • wąski do konturowania
  • szerszy do nałożenia cieni

I znowu tutaj najlepiej sprawdzają się pędzle z naturalnego włosia. Pamięta! gdy używasz cieni jasnych i ciemnych, wyposaż się w dwa komplety takich pędzli, nigdy nie mieszaj jednego zestawu pędzli do dwóch rodzajów cieni, jasnego i szarego.

Ciekawym uzupełnieniem tego zestawu kosmetycznego może być pędzel do blendowania.

Pędzel do blendowania powinien być nieco zbity albo miękki i zarazem gładki.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z nakładaniem makijażu to na pewno uzbrój się w cierpliwość, najważniejsze, że już wiesz jakich pędzli do makijażu używać.

Z każdym zrobionym makijażem będziesz nabierała coraz więcej wprawy i doświadczenia aż osiągniesz moment w którym żaden rodzaj makijażu nie będzie stanowił dla Ciebie wyzwania.

Makijaże które zrobisz będą trwałe i efektowne! powodzenia!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.