Nie jesteście pewni czy nadszedł już ten moment, aby on wprowadził się do ciebie lub ty do niego? Macie wątpliwości czy będzie to właściwa decyzja? A co jeśli nie będziecie potrafili się dogadać?

Przeczytaj poniższe punkty i zastanów się nad odpowiedzią.

1. Koniec miesiąca miodowego

kobieta i mężczyzna w łóżkuKiedy etap całkowitego zauroczenia masz już za sobą, zaczynasz się zastanawiać czy on jest rzeczywiście takim ideałem. Do tej pory nie zauważałaś żadnych wad, ale teraz rozważasz czy właśnie z nim chcesz spędzić resztę życia. Przemyśl to.

Wspólne mieszkanie to poważny krok. Porozrzucane skarpetki czy nieopuszczona deska w toalecie to rzeczy, których można go oduczyć. Jeśli natomiast w grę wchodzą znacznie poważniejsze „zastrzeżenia”, może wam być ciężko się dogadać.

2. Piątek!

mężczyzna całujący kobietęJeśli spędzacie ze sobą prawie każdy weekend i większość wieczorów, a mimo to chcecie dzielić ze sobą więcej czasu, to dobry początek. Wiele par ma możliwość spotykania się tylko w weekendy, kiedy cały tydzień pracy mają za sobą i stres z tym związany zaczyna powoli odpuszczać.

Wspólne spędzanie każdego dnia to prawdziwy test dla takich par. Można się przekonać, jak dogadują się partnerzy po ciężkim dniu pracy. Czy są w stanie odciąć się od tego całego chaosu, czy też problemy z pracy przenoszą do relacji z drugą osobą?

3. Wakacje

Jeśli wytrzymaliście ze sobą podczas urlopu, będąc w nowym miejscu, z nowo poznanymi ludźmi to jesteście na dobrej drodze. Wbrew pozorom, czas urlopu to idealne warunki, aby sprawdzić jak dogadujecie się będąc ze sobą 24h na dobę.

Przekonasz się czy potraficie wspólnie podejmować decyzje, nawet w sprawach tak błahych jak wycieczki fakultatywne czy restauracje. Czy udało wam się porozumieć w kwestii tego, jak spędzaliście tam czas? Jeśli tak, poradzicie sobie także po powrocie.

4. Nastroje

sad woman in her roomCzy jesteś jedną z tych osób, które trzymają urazę? Czy zawsze mówisz swojemu partnerowi, gdy jesteś na niego zła? Rozwiązywanie kłótni i sprzeczek w momencie, w którym się pojawiają to klucz do dobrych relacji w związku. Jeśli chodzisz obrażona i nie chcesz wyjaśnić swojemu facetowi o co właściwie masz do niego żal, będzie wam ciężko mieszkać razem.

5. Rozmowa

dwie zakochane osoby rozmawiają ze sobą pijąc kawęPoruszacie temat wspólnej przeprowadzki i jesteście pewni, że chcecie razem zamieszkać… ale czy rozmawialiście kiedykolwiek na temat waszej dalszej przyszłości? Małżeństwo, dzieci, emerytura…

Rozmowa na ten temat oznacza, że widzicie siebie razem za kilka czy kilkanaście lat. Zanim jednak wspólnie zamieszkacie, dobrze jest upewnić się czy macie podobne plany na przyszłość. Dzięki temu decyzja o przeprowadzce będzie strzałem w dziesiątkę.

Przeczytaj również: 10 tajemnic udanych i długotrwałych związków.

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl