Kobiety zwykle uchodzą za miłośniczki zakupów. W filmach przedstawia się bohaterki jako postacie, które szaleją w butikach ze swoimi kartami i wychodzą ze sklepów obładowane nowymi ubraniami czy dodatkami.

I choć to podejście stereotypowe, to jednak panie często decydują się na karty kredytowe, by realizować swoje potrzeby i zachcianki. Co warto wiedzieć na temat tej usługi bankowej?

Kluczowe informacje na temat kart kredytowych

Na początek warto wyjaśnić, czym dokładnie jest karta kredytowa. To produkt, który pozyskuje się w banku. Stanowi narzędzie płatnicze do wykorzystywania w sklepach stacjonarnych i internetowych, a także wszelkich punktach usługowych, w których znajduje się terminal.

szczesliwa-usmiechnieta-kobieta-w-rozowej-koszuli-na-kanapie-w-domu-wsrod-kolorowych-toreb-na-zakupy-trzymajac-karte-kredytowa-placac-online-na-laptopie

Kartą płaci się za towary w ramach określonego limitu kredytowego. Oznacza to, że pieniądze pobiera się od banku w ramach pożyczki, a nie wydaje się własnych środków. Następnie wszystkie należności trzeba zwrócić do placówki. Najpierw klienta obowiązuje okres bezodsetkowy. Jeśli spłaci zadłużenie w tym czasie, nie poniesie dodatkowych kosztów.

W przypadku późniejszego uiszczenia rachunku konsument musi liczyć się z odsetkami, które narastają zgodnie z obowiązującym dla umowy RRSO. Z tego powodu rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest jednym z najważniejszych parametrów podczas poszukiwania karty dla siebie.

Każda kobieta, która chciałaby poszukać atrakcyjnej oferty na kartę kredytową, powinna zajrzeć na stronę https://www.bankier.pl/smart/karty-kredytowe. Na witrynie znajduje się zestawienie najlepszych propozycji z wszystkich kluczowych banków. Są ułożone w kolejności od najkorzystniejszej, a szeregowanie odbywa się na podstawie analizy najważniejszych parametrów.

System sprawdza cenę miesięcznego utrzymania karty, RRSO oraz możliwy do pozyskania bonus za skorzystanie z usługi. Premie dla nowych klientów mają zwykle formę voucherów do sklepów lub cashbacku. Otrzymuje się np. częściowe zwroty gotówki za płacenie kartą kredytową na stacjach benzynowych. Każdy bank stawia własne warunki co do premiowania klientów.

Jeśli użytkownik interesuje się którąś z opcji w rankingu, powinien kliknąć napis „Dalej” i przejść do formularza kontaktowego z bankiem. W ten sposób jest w stanie rozpocząć proces wnioskowania o usługę, ponieważ placówki często pozwalają na załatwienie wszelkich formalności przez internet.

Gdy pozyskuje się kartę kredytową, otrzymuje się również dostęp do bankowości online. Dzięki temu łatwiej kontrolować swoje wydatki, stan zadłużenia i terminy spłat bezodsetkowych. Każda użytkowniczka może mieć w swoim smartfonie oprogramowanie, które pomaga w zapanowaniu nad finansami.

Karta kredytowa jako narzędzie dla kobiet

Karta kredytowa jest bardzo wszechstronnym produktem bankowym, który w szczególności przydaje się kobietom. Służy przede wszystkim do realizowania planów zakupowych i pozwala niekiedy ponieść się chwili podczas wizyty w galeriach handlowych.

Oczywiście, liczy się umiejętność rozsądnego zarządzania środkami w ramach kredytu. Dysponowanie kartą pozwala zdobywać kompetencje dotyczące świadomego korzystania z finansów. Zwiększa pewność siebie w kwestiach pieniężnych i poszerza wiedzę na temat przedsiębiorczości.

Użytkowniczki kart kredytowych mogą czerpać z różnorodnych form nagradzania przez banki np. voucherów do sklepów internetowych. Pozwala to na pozyskiwanie kolejnych korzyści zakupowych w ramach premii za korzystanie z usług finansowych.

Karta kredytowa to narzędzie pomocne w nieprzewidzianych sytuacjach lub bardziej wymagających okresach w życiu. Sprawdza się podczas remontu, choroby swojej czy dziecka, wyjazdu lub naprawy jakiejś awarii. Z narzędzia płatniczego można korzystać wszędzie, gdzie znajduje się terminal: w markecie, przychodni zdrowia, aptece, salonie kosmetycznym czy kinie.

Wygląd karty nie różni się od modelu debetowego, więc inne osoby nie muszą wiedzieć, że ktoś posługuje się środkami z kredytu. Pozwala to na poczucie bezpieczeństwa i komfortu podczas zakupów w sklepach i korzystania z punktów usługowych.

Na co uważać podczas dysponowania kartą kredytową?

W czasie korzystania z karty kredytowej powinno się zachowywać podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczącego płatności. Należy pilnować fizycznej karty, a także nie udostępniać jej danych (w tym kodów CVC i CVV) osobom trzecim. W przypadku zgubienia narzędzia należy to jak najszybciej zgłosić do banku w celu zablokowania możliwości użytku.

Ponadto trzeba mieć na uwadze własne skłonności do nadmiernych zakupów. Nie warto zadłużać się poprzez nabywanie ubrań, które na zawsze zawisną w szafie.

Powinno się podchodzić do wydawania środków kredytowych z umiarem i dystansem. Najlepiej nie podejmować decyzji pochopnie, tylko dokładnie się nad nimi zastanowić. Przed zakupem nowej rzeczy należałoby zadać sobie kilka pytań.

  • Czy jest mi to naprawdę niezbędne?
  • Czy zamierzam korzystać z tego regularnie?
  • Czy jest to warte swojej ceny?
  • Czy da mi to prawdziwą, długotrwałą radość lub satysfakcję?

Karta kredytowa – warto czy nie warto?

To jedno z tych pytań, na które każdy musi odpowiedzieć sobie samodzielnie. Aby to uprościć, zaleca się skupienie na kilku aspektach. Przede wszystkim należy rozważyć istotę celu, na jaki chce się wydawać pieniądze w ramach karty kredytowej. Jeśli ma to być środek pomagający w codziennym życiu, to jak najbardziej warto pomyśleć nad tym rozwiązaniem.

Czasami nad kartą kredytową zastanawiają się osoby z bardzo dużą skłonnością do impulsywnych zakupów. W takich przypadkach trzeba szczerze przyznać przed samym sobą, że może to nie być najlepszym rozwiązaniem. Powinno się pomyśleć także o własnej zdolności do spłaty zadłużenia, kiedy to powiększy się o odsetki. Dla każdego klienta kwestia ta jest bardzo indywidualna.

Jak zdobyć kartę kredytową?

Aby zdobyć kartę kredytową, należy skontaktować się z bankiem, którego oferta znajduje się wśród najatrakcyjniejszych według rankingu. Można to zrobić osobiście lub przez internet. Trzeba będzie przedstawić dowód osobisty, dokumenty potwierdzające zdolność kredytową oraz wniosek. Po pozytywnym rozpatrzeniu decyzji przez bank karta trafi na wskazany w procesie wnioskowania adres.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.