Kaszel występujący u najmłodszych to nie przelewki. Nie tylko powoduje duży dyskomfort, ale może także mieć bardzo poważne powikłania.

Z tego powodu warto poznać sposoby na to, jak radzić sobie z nim skutecznie. Zapoznaj się z naszym artykułem, a poznasz wszystko, co powinieneś wiedzieć na ten temat!

Lek na kaszel dla dzieci – dlaczego warto?

Kaszel pojawia się w wielu formach. Może być suchy, mokry lub alergiczny. Często wynika z infekcji wirusowej, która powoduje chorobę przeziębieniową.

kaszel-u-dziecka-jak-sobie-z-nim-radzic

W przypadku najmłodszych dzieci warto dmuchać na zimne i udać się do lekarza od razu po wystąpieniu tego rodzaju objawów. Szybko może okazać się, że kaszel spowodowany jest nie przeziębieniem, a poważniejszą dolegliwością, taką jak grypa lub zapalenie oskrzeli czy nawet płuc.

Nieleczone objawy mogą szybko doprowadzić do poważniejszych konsekwencji. Z tego powodu odpowiedni lek na kaszel dla dzieci powinien być zaaplikowany od razu po konsultacji lekarskiej. Pomoże on złagodzić wszystkie dolegliwości, dzięki czemu komfort malucha znacząco wzrośnie.

Zarówno mokre, jak i suche odmiany kaszlu wymagają odpowiednich preparatów. Nieleczony kaszel mokry może sprawić, że w drogach oddechowych będą gromadzić się w nadmiarze wydzieliny, które mogą doprowadzić do stanu zapalnego.

Kaszel suchy jest bardzo uciążliwy i powoduje ból oraz podrażnienia. Maluchy cierpiące na tego rodzaju dolegliwość mogą mieć na przykład spore problemy z zasypianiem, co niekorzystnie wpłynie na cały ich organizm.

Lek na kaszel dla dzieci może być wspomagany dodatkowo odpowiednią opieką. Dziecko mające takie objawy powinno przebywać w pomieszczeniu o odpowiedniej wilgotności powietrza i spożywać dużo płynów. Należy też pozwolić mu wypoczywać w pozycji półsiedzącej, która pozwoli na swobodny przepływ wydzielin do gardła i ułatwi odkrztuszanie.

Skuteczny syrop na kaszel dla dzieci – podstawowe informacje

Najlepszym lekiem pomagającym uporać się z kaszlem u najmłodszych jest odpowiednio dobrany syrop. Należy dostosować go do występujących objawów lub wybrać preparat o uniwersalnych właściwościach.

Syropy przeciwkaszlowe dla dzieci mają różne składniki aktywne. Te przeznaczone do zwalczania tego suchego mają za zadanie hamować ośrodek kaszlu, łagodzić powstałe na jego skutek podrażnienia i nawilżać śluzówkę gardła.

Do najskuteczniejszych środków należą te oparte na roślinach takich jak porost islandzki lub prawoślaz lekarski. Znacząco wspomagają one ochronę błony śluzowej. Syrop na kaszel dla niemowlaka zawierający takie substancje jak kodeina, butamirat czy dekstrometorfan pomaga zahamować też odruchy kaszlowe.

Syropy przeciwkaszlowe dla dzieci mające objawy kaszlu mokrego powinny zawierać składniki aktywne, które rozrzedzą śluz zalegający w drogach oddechowych. Wśród nich znajdują się substancje takie jak erdosteina, acetylocysteina, karbocysteina, ambroksol czy bromheksyna.

Gdzie kupić syrop na kaszel dla niemowlaka?

Niezależnie od tego czy dany lek na kaszel dla dzieci dostępny jest z receptą, czy nie, pamiętaj o tym, by przed jego podaniem skonsultować się z lekarzem. Nigdy też nie używaj go w sposób niezgodny z zaleceniami producenta.

Jeżeli zależy Ci na tym, by dobrać syrop na kaszel dla niemowlaka w taki sposób, by odpowiadał on w pełni wszystkim Twoim oczekiwaniom, skorzystaj z oferty renomowanych aptek, takich jak na przykład ABCapteka. Dzięki temu będziesz mieć też pewność, że środek jest skuteczny i bezpieczny.

W ofercie ABCapteka znajdziesz bardzo duży wybór różnych profesjonalnych preparatów przeciwkaszlowych odpowiednich do leczenia każdego typu tego rodzaju dolegliwości. Asortyment sklepu jest cały czas aktualizowany i wciąż pojawiają się w nim nowe skuteczne leki. Na pewno znajdziesz wśród nich syrop na kaszel dla dzieci, który posmakuje Twoim pociechom.

Tworząc ten artykuł inspirowaliśmy się materiałami dostępnymi na stronie  syrop na katar dla dzieci – apteka internetowa ABCapteka.pl.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.