Termolifting Zaffiro zwany liftingiem bez skalpela to nowoczesna metoda bezinwazyjnego i bezbolesnego liftingu twarzy czy ciała. Pacjenci decydujący się na skorzystanie z tego zabiegu mogą liczyć na niezwykle satysfakcjonujące efekty.

Jest to zabieg, który można wykonać na dowolny obszar – zarówno twarz jak i ciało. Co warto wiedzieć na ten temat?

Termolifting Zaffiro – sposób na walkę z oznakami starzenia

Termolifting Zaffiro to nowoczesny zabieg medycyny estetycznej, który pomaga przede wszystkim odmłodzić skórę twarzy czy ciała – w zależności od obszaru wykonywania. Urządzenie przeznaczone do wykonania termoliftingu emituje światło podczerwone (IR) o długości fali 750–1800 nm, które oddziałuje na głębokie warstwy skóry.

zabieg termoliftingu

W zabiegu stosowana jest specjalna głowica z końcówką ze szkła szafirowego, które intensyfikuje działanie światła podczerwonego. W trakcie procedury zabiegowej stopniowo i równomiernie rozgrzewają się głębokie warstwy skóry – aż do temperatury 65°C.

Powoduje to skracanie włókien kolagenowych i elastyny, natomiast kolejnym etapem jest stymulacja fibroblastów, które odpowiadają za produkcję nowego kolagenu. Jednocześnie wierzchnie warstwy skóry są poddawane dwustopniowemu chłodzeniu co sprawia, że zabieg ten jest zupełnie bezbolesny i nie powoduje dyskomfortu.

Kiedy warto zdecydować się na termolifting Zaffiro?

Zabieg termoliftingu Zaffiro jest polecanym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z:

  • utratą jędrności skóry w wybranych obszarach ciała w wyniku starzenia się lub na skutek sporej straty wagi;
  • opadającymi policzkami;
  • utratą konturu twarzy;
  • pogorszeniem się wyglądu skóry dekoltu czy piersi;
  • utratą jędrności skóry twarzy;
  • zmarszczkami, nieestetycznymi bruzdami wargowo-nosowymi czy kurzymi łapkami.

Jest to zatem skuteczna metoda na odmłodzenie skóry twarzy i ciała. Zabieg termoliftingu jest na tyle bezpieczny, że nie występuje po nim okres rekonwalescencji; ponadto może on być wykonany również u osób z cerą wrażliwą czy naczynkową.

Kolejne zalety to krótki czas trwania i szybkie pojawienie się efektów. Pierwsze efekty widoczne są już bezpośrednio po zabiegu – uniesione policzki czy poprawa owalu twarzy. Efekty utrwalaja się wraz z upływającym czasem. Dodatkowo warto podkreślić, że termolifting jest zabiegiem bezbolesnym, towarzyszy mu jedynie uczucie intensywnego ciepła.

Termolifting Zaffiro jest zabiegiem, który warto wykonać profilaktycznie ok 30 roku życia. W dojrzałym wieku zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów (od 4 do 6), zachowując miesięczne odstępy pomiędzy każdym z nich.

Termolifting Zaffiro – o czym warto pamiętać przed zabiegiem?

Termolifting Zaffiro jest bezpieczną procedurą, przy której nie jest wymagane specjalne przygotowanie. Na 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem należy odstawić leki oraz zioła o działaniu fotouczulającym jak również kosmetyki z retinolem.

Przed przeprowadzeniem zabiegu specjalista powinien przeprowadzić z pacjentem wywiad, w którym wykluczy ewentualne przeciwwskazania takie jak m.in. ciąża wraz z okresem karmienia piersią, choroby nowotworowe czy aktywne stany zapalne. Zabieg ten nie powinien być wykonywany także u osób, które w ciągu dwóch tygodni stosowały wypełniacze oraz wykonywały agresywne peelingi chemiczne.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.