Stereotypowo przyjęło się, że to mężczyzna łowi, a kobieta, jeśli jest na łowisku to co najwyżej jako towarzyszka, która na dodatek często narzeka. Dodatkowo jedyne co może zrobić z rybą, to obrobić i smacznie przyrządzić. Do łowienia się nie nadaje, przecież to męskie hobby, które wymaga bycia wytrzymałą osobą.

Stereotypy stereotypami, ale coraz więcej pań staje się wędkarzami, nie zważając na ocenę. I jak się okazuje, sami wędkarze chętnie przyjmują kobiety w swoje szeregi. Mimo że nadal kobieta z wędką dziwi, to panie coraz częściej można spotkać na zawodach i łowiskach.

Dlaczego kobiety w wędkarstwie dziwią?

Kobiecy wypad na ryby

Mężczyzna od wieków  jest kojarzony z dostarczaniem pożywienia dla swojej rodziny. To on wypływał w morze, udawał się na polowanie, łowy czy poszukiwanie jedzenia. Może dlatego tak ciężko nam się przyzwyczaić do kobiet, które wędkują.

Kontakt z naturą

Wypad na ryby pozwala na odcięcie się od codziennej gonitwy. Z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie. Olejki eteryczne znajdujące się w drzewach wprowadzają nas w wyjątkowy nastrój. Wędkarstwo pozwoli się zrelaksować, ale także aktywnie spędzić.

Wypad ze znajomymi

Wędkowanie to świetny sposób na spędzenie wypadu w domku nad rzeką czy stawem. Nawet jeśli tylko jedna osoba zna się na wędkowaniu, to bez problemu może nauczyć pozostałe. Nauka i rywalizacja, z pewnością dostarczy wiele niezapomnianych przeżyć. Dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie, by świeżą rybę oczyścić i przygotować do zjedzenia.

Otoczka wędkowania

Wędkowanie to coś więcej niż łowienie ryb, dlatego na nockę warto zabrać gitarę i śpiewniki. Ognisko, grillowana ryba, śpiewy rozmowy i opowieści to wszystko może składać się na udany wypad na ryby. Jeśli nikomu nie przeszkadzamy, nic nie  stoi na przeszkodzie, by po udanym połowie, odprężyć się śpiewając przy ognisku.

Pogłębianie więzi

Wypad na ryby może być świetnym sposobem na pogłębienie więzi ze znajomymi czy najlepszą przyjaciółką. Tylko Wy, nikt obok i wyrażanie swoich sekretów.

Wędkowanie daje sporo przestrzeni do pogłębiania swoich znajomości, kilka godzin spędzonych w przyjemnym otoczeniu nad wodą z pewnością pozwoli na jeszcze lepsze poznanie drugiej osoby. Tak wiele przecież zależy od tego, w jakim otoczeniu się znajdujemy.

Silna pasja do wędkarstwa

Nadal zdecydowanie więcej mężczyzn niż kobiet zajmuje się wędkarstwem, ale z drugiej strony można zauważyć pewną przewagę pań. Z zasady, jeśli łowią ryby, to robią to z  wielką pasją i zaangażowaniem. Wielu mężczyzn zaczyna często wędkować, a z czasem coraz rzadziej.

Z kolei u kobiet ta pasja jest stała i często można od nich usłyszeć, że tyle ich znajomych panów wędkuje, a żadnego nie mogą znaleźć na łowiskach. W ostatnim czasie widać rosnące zainteresowanie wędkarstwem u kobiet, co potwierdza sklep wędkarski Piła, w którym pojawia się coraz większa liczba klientek.

Kobiety wędkują i jest ich coraz więcej i dlatego wędkarstwo jest świetnym przykładem aktywności, która została wyemancypowana. Dlatego zachęcamy by jak najwięcej pań, ale i panów poznało to fantastyczne hobby, które pozwala na bliski kontakt z naturą i pogłębianie więzi ze swoją rodziną i bliskimi.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.