Większość kobiet sądzi, że piękna figura jest tylko wówczas, kiedy chwytając się za brzuch między palcami nie zostanie nawet milimetr tłuszczu. Marzą, by mieć tam tylko skórę i mięśnie. Ale jak się okazuje tłuszcz dla kobiet jest szczególnie ważny.

walka-z-tluszczykiem

Lekka nadwaga jest zdrowa?

Badacze zauważyli już dawno pewną ciekawą rzecz, mianowicie fakt, że bardziej krągłe kobiety (ale nie otyłe) są zdrowsze i mają tendencję do dłuższego życia! Dlaczego tak się dzieje? Tłuszcz w organizmie kobiety pełni rolę regulującą dla gospodarki hormonalnej, a przede wszystkim dla estrogenu. J

est to istotne dla kobiet w czasie miesiączki, jak również ciąży i po porodzie. Kobiety cierpiące na anoreksję, nie posiadające tkanki tłuszczowej cierpią na zaburzenia miesiączkowania, lub zupełnie zanika u nich miesiączka. Ich ciało zwykle zaczyna porastać większą ilością włosów, co jest charakterystyczne dla mężczyzn, podczas gdy kobiety mają włosy delikatniejsze i mniej widoczne. Wszystko jest winą zaburzonej gospodarki.

Krąglejsze jest piękniejsze

Proporcjonalnie zbudowane kobiety, o zarysowanych biodrach i piersiach bardziej podobają się mężczyznom niż kobiety nadmiernie szczupłe. Jest to dla mężczyzn sygnał, że kobieta jest zdrowa a i z jej gospodarką hormonalną wszystko jest jak należy – będzie dobrą partnerką i jest zdolna do urodzenia zdrowego dziecka. Kobiety o większej ilości tkanki tłuszczowej posiadają również więcej estrogenu, przez co są bardziej kobiece, ich skóra jest gładsza, włosy bardziej lśniące.

Rzadziej chorują i są bardziej wytrzymałe niż ich bardzo szczupłe koleżanki. Wynika z tego, że moda na bardzo szczupłe ciała nie jest zdrowa. Kobieta powinna utrzymywać odpowiednie BMI, zdrowo się odżywiać i uprawiać sport, ale nie przejmować się nadmiernie kilkoma dodatkowymi kilogramami. Najbardziej optymalny dla kobiety procent tkanki tłuszczowej to około dwadzieścia, dwadzieścia pięć. Warto również kontrolować obwód pasa u kobiety. Nie powinien on przekraczać osiemdziesięciu centymetrów.

0 Udostępnień
Witam, mam na imię Maria i jestem nowym autorem na portalu Kobieco.pl. Mam nadzieję, że moje artykuły będą rzeczowe oraz na temat, na pewno Wam się spodobają. Zapraszam do lektury! e-mail: emka@op.pl