Biust niewątpliwie jest bardzo ważnym elementem damskiego ciała. Stanowi on podstawowy atrybut kobiecości – nie tylko w świadomości samych kobiet, ale również i mężczyzn, którym ta część ciała jest zupełnie obca i przez to wzbudza wiele fascynacji. Mimo to, my kobiety, bardzo często mamy kompleksy na punkcie własnych piersi. Za małe, za duże, obwisłe, sterczące, nierówne, niejędrne, niedoskonałe – większość zamiast cieszyć się z ich posiadania widzi w nich same wady. Ale czy naprawdę kobiece piersi to dwa powody do zmartwień?

Piękno jest w głowie

piękna szczęsliwa młoda kobieta

Wygląd zewnętrzny ma w dzisiejszych czasach bardzo duże znaczenie, dlatego chcemy być idealne pod każdym względem. Jednak zapominamy, że prawdziwe piękno zaczyna się w głowie, a kompleksy na punkcie własnych piersi powodują, że pozostajemy nieświadome swoich atutów i chcemy zmienić to, co jest już w nas doskonałe. Nieważne jakiej są wielkości czy kształtu – to jedyne dwa takie egzemplarze na całym świecie. Warto pamiętać, że piękny biust to nie mały, duży czy średni, lecz taki, z którego jego właścicielka jest dumna, bez względu na parametry. Dobór odpowiedniej bielizny i strojów może sprawić, że staniemy się świadome własnego piękna i będzie on naszą mocną stroną, a nie niedoskonałością.

Kompleks mniejszości

dziewczyny w bikini z pięknymi piersiami

Wydawałoby się, że w najgorszym położeniu są kobiety, których natura nie obdarzyła zbyt hojnie. Ale kompleksy na punkcie piersi przejawiają też panie, które mogą pochwalić się dość pokaźnym biustem. Może i wygląda on ładnie w obcisłym topie czy w bluzce z dekoltem, ale kupno odpowiedniej koszuli, żakietu czy dopinającej się kurtki – to nie lada wyzwanie. Do tego dochodzi jeszcze znaczne obciążenie kręgosłupa i odczuwanie dyskomfortu podczas uprawiania sportów. Ciężko dogodzić, prawda? Tak naprawdę każda wielkość biustu ma swoje wady, dlatego warto skupić się przede wszystkim na zaletach. Zamiast porównywać się z innymi, po prostu doceń to, co masz.

On powiedział, że woli…

smutna kobieta i mężczyzna

Niestety zdarza się i tak, że kompleksy na punkcie własnych piersi pojawiają się przez naszych najbliższych, w tym partnerów. Często nic nie znacząca uwaga, komentarz lub żart urasta do rangi sporego defektu. Ale nierzadko mężczyźni mówią wprost swoim partnerkom, że ich piersi odbiegają od ideału. Jeżeli Twój luby wmawia Ci, że jesteś niedoskonała, namawia Cię na operację lub inne zabiegi zmieniające rozmiar Twoich piersi – poważnie pomyśl o zmianie, ale tylko partnera, bo wyraźnie źle trafiłaś. Pamiętaj, że nie dla każdego faceta wielkość biustu jest kluczowym kryterium przy wyborze partnerki. Owszem, są tacy dla których mały biust jest sexy i tacy, którzy wolą większe rozmiary. Jednak to, co liczy się najbardziej, to Twoje wnętrze i tego zawsze się trzymaj.

0 Udostępnień
Uwielbiam wykorzystywać naturalne oleje. Obserwuję i zgłębiam styl kobiet z całego świata. Przygotowuję kosmetyki z domowych, lokalnych składników. Kocham buty i torebki. Telefon: +48789345456. e-mail: Joanna.F@wp.pl

1 KOMENTARZ

  1. No dobra, ale faktycznie jak ktoś ma grochy to będzie miał kompleksy przez te wszystkie reklamy i panienki z dużymi cyckami.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.