Skóra pod oczami jest bardzo delikatna i to właśnie w tym miejscu pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Jest ona także bardziej podatna na zmarszczki. Dbanie o okolice oczu wcale nie jest tak trudne, jak może się wydawać. Przeczytaj poniższe metody, które pomogą ci pozbyć się podkrążonych oczu.

Metoda 1 – zdefiniuj przyczyny

Jeśli odkryjesz jakie są przyczyny tego, że masz sińce lub worki pod oczami, łatwiej ci będzie im zapobiegać.

Wysypiaj się
Wiadomo, że sen odgrywa bardzo ważną rolę dla twojego zdrowia. Aby mieć zdrową skórę musisz mieć odpowiednią ilość snu. Należy spać 7-9 godzin każdej nocy, aby zapobiec powstawaniu sińców pod oczami. Brak snu powoduje, ze skóra jest blada, a także wpływa na produkcję melaniny, która z kolei ma wpływ na krążenie krwi, przez co pod oczami pojawiają się sińce.

Dobrze się odżywiaj
Wpływ na skórę mają także nasze nawyki żywieniowe. Pamiętaj o zbalansowanej diecie pełnej witamin. Pij dużo wody. Podkrążone i opuchnięte oczy to także skutek braku witaminy K. W swojej diecie zadbaj o produkty bogate w tę witaminę oraz przeciwutleniacze. Jedz dużo owoców i zielonych, liściastych warzyw, tj. szpinak, sałata, kapusta. Jeśli masz znaczny niedobór witamin uzupełnij je odpowiednimi suplementami.

Zwalcz alergię
Różne alergeny powodują powstawanie alergii, które także mogą być przyczyną podkrążonych oczu i przebarwień. Jedną z bardziej znanych alergii jest nietolerancja glutenu. Ona również powoduje powstawanie sińców pod oczami. W przypadku każdej alergii najlepiej skonsultować się z dermatologiem.

Rzuć palenie
To oczywiste, że palenie szkodzi naszej skórze. Powoduje problemy z naczyniami krwionośnymi – są one bardziej widoczne.

Zaakceptuj to, czego zmienić nie możesz
Niestety, niektórych przyczyn podkrążonych oczu nie da się zwalczyć czy uniknąć. Są to m.in. przebarwienia skóry, narażanie jej na promienie słoneczne, dziedziczne problemy z cerą.

Metoda 2 – naturalne sposoby

zdjęcie ogórka, naturalne spospobu na podkrążone oczy

Najlepszymi sposobami na worki pod oczami są naturalne sposoby, tj:

Plastry ogórka
Ogórek ma właściwości chłodzące oraz kojący wpływ dla oczu. Zmniejsza opuchliznę, odświeża wygląd skóry wokół oczu. Wystarczy przyłożyć plasterki ogórka na powieki lub pod oczy i trzymać je 15-20min.

Kostki lodu/łyżka
Najprostszy sposób na podkrążone oczy to przyłożenie do powiek zimnej łyżki lub kostek lodu. Pozostaw je na 10-15min i przekonaj się jak szybko znika opuchlizna, worki pod oczami czy sińce.

Metoda 3 – kosmetyki

naturalne kosmetyki do tawrzy robione w domu

Kremy pod oczy z witaminą K i retinolem
Taki krem uzupełni niedobór witaminy K, której brak powoduje worki pod oczami. Każdy krem, który zawiera retinol i tę witaminę zredukuje sińce, opuchliznę i przebarwienia.

Korektor
Jeśli chodzi o makijaż, korektor jest koniecznością, aby zatuszować sińce wokół oczu. Pamiętaj jednak, aby używać korektora, który będzie odpowiedni to takiego rodzaju przebarwień, np. w kolorze żółtym, bądź brzoskwiniowym.

Test skóry
Przed wypróbowaniem jakiegokolwiek kosmetyku, zrób test na małym fragmencie skóry, aby sprawić czy nie powoduje on żadnej alergii.

0 Udostępnień
Uwielbiam wykorzystywać naturalne oleje. Obserwuję i zgłębiam styl kobiet z całego świata. Przygotowuję kosmetyki z domowych, lokalnych składników. Kocham buty i torebki. Telefon: +48789345456. e-mail: Joanna.F@wp.pl