trądzik różowaty

Kosmetyki na trądzik różowaty działają najskuteczniej, gdy zawierają składniki aktywne pochodzenia naturalnego. Równie ważne jest połączenie właściwości odpowiednich substancji.

Ich wspólne, skoncentrowane działanie może zniwelować objawy trądziku, pokonać przyczyny lub nawet całkowicie zahamować chorobę. Jakie kosmetyki na trądzik różowaty wybrać? Czym się kierować?

Trądzik różowaty – kosmetyki z dobrym składem

W przypadku trądziku różowatego, kosmetyki z dobrym składem mogą być remedium na problem.

Karolina Formela kosmetolog

Skuteczny kosmetyk na trądzik różowaty powinien zawierać składniki naturalne, które działają na przyczyny problemu i są bardzo dobrze tolerowane przez nadreaktywną skórę z rosacea. Należy szukać takich o właściwościach niwelujących zaczerwienie, wzmacniających ściany naczynek krwionośnych, regulujących pracę gruczołów łojowych oraz gojących pojawiające się wypryski – mówi Karolina Formela, kosmetolog

Poznaj tez składniki naturalne o takim działaniu to:

  • olej z glistnika – ma właściwości przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe, łagodzi podrażnienia oraz uczucie swędzenia,
  • ekstrakt z lukrecji – ma właściwości przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe oraz przeciwzapalne. Reguluje pracę gruczołów łojowych, działa ściągająco, łagodzi stany zapalne,
  • olej kokosowy – działa przeciwbakteryjnie za sprawą obecności kwasu laurynowego. Nawilża, chroni barierę lipidowo-wodną naskórka,
  • kwas azelainowy – zatrzymuje przemianę testosteronu DHT, co wpływa na zmniejszenie pracy gruczołów łojowych oraz złagodzenie objawów choroby. Poprawia kondycję skóry, dzięki działaniu antyzaskórnikowemu oraz delikatnym właściwościom złuszczającym. Zapobiega zatrzymywaniu się łoju i bakterii w ujściach gruczołów.
  • betaina – nawilża i uelastycznia skórę, łagodzi podrażnienia,
  • olejek z drzewa różanego – posiada właściwości antyseptyczne, łagodzące, stymulujące i oczyszczające,
  • ichtiol – cechuje się przede wszystkim właściwościami przeciwbakteryjnymi, przyspiesza gojenie się ran, ma również działanie ściągające,
  • aloes – wnika w głębokie warstwy skóry, nawilża, ma silne działanie regenerujące. Wykazuje właściwości przeciwgrzybicze,
  • glukonolakton – nawilża, łagodzi istniejące podrażnienia skóry oraz przyspiesza proces gojenia się ran, wspiera utrzymanie odpowiedniej ochrony warstwy lipidowo-wodnej naskórka. Poprawia stan naczyń krwionośnych, zmniejsza widoczność naczynek.
Działanie Składnik

 

nawilżenie betaina

aloes

 

glukonolakton

działanie antybakteryjne olej z glistnika
łagodzenie podrażnień olej z glistnika

 

glukonolakton

 

uelastycznia naczynia krwionośne glukonolakton

Kosmetyki na trądzik różowaty Acnerose

Acnerose

Wspomniane składniki znajdziemy w doskonałej serii dermokosmetyków na trądzik różowaty Acnerose. To seria składająca się z czterech produktów, zapewniających skórze opiekę na każdym etapie pielęgnacji.

Do oczyszczania służy delikatny płyn Acnerose, do pielęgnacji trzy bogate kremy: odżywcza maść na rano, ochronny krem na dzień oraz regenerująca pasta na noc. Kosmetyki działają wszechstronnie i znacząco zmniejszają objawy rądziku, w tym: zmniejszają rumień, wspierają gojenie się stanów zapalnych i wyprysków, wzmacniają szczelność bariery wodno-lipidowej oraz odżywiają komórki skóry.

Dzięki temu z Acnerose pacjentom z trądzikiem różowatym łatwiej osiągnąć poprawę.

Trądzik różowaty – kosmetyki i ich stosowanie

W przypadku trądziku różowatego kosmetyki są bardzo ważne. Szczególnie istotna jest także systematyczność oraz ich prawidłowe aplikowanie.

Mój lekarz polecił mi kompleksowe działanie. Dlatego oprócz farmakologii każdego ranka i wieczora stosowałam dokładną pielęgnację: preparat oczyszczający Acnerose oraz odpowiedni do pory dnia krem: na dzień lub na noc, także z tej samej serii, bo to podobno korzystne, gdy poszczególne preparaty dopełniają swoje działanie – pisze pani Anna z Kołobrzegu

Oprócz odpowiedniej pielęgnacji liczy się również szybka reakcja. Jeśli zaczniemy działać profilaktycznie lub w początkowej fazie rozwoju trądziku różowatego, to chorobę można skutecznie wyleczyć, stosując krem na trądzik różowaty lub inne specjalistyczne preparaty kosmetyczne. W przypadku zaawansowanych stadiów, konieczna jest wizyta u dermatologa.

Zauważyłam u siebie drobne zmiany trądzikowe i rumień w okolicy policzków. Zaczęłam stosować kosmetyki Acnerose na trądzik różowaty i już po około miesiącu problem znacznie się zmniejszył– pisze pani Weronika z Gniezna

Kosmetyki na trądzik różowaty – podstawowe informacje

Kosmetyki na trądzik różowaty to baza do walki z tym problemem dermatologicznym. Kosmetyki na trądzik różowaty sprawdzą się jednak wtedy, gdy nie zawierają składników drażniących, tylko naturalne substancje aktywne. Równie ważna jest zdrowa dieta. Jeśli kosmetyki na trądzik różowaty nie wystarczą, konieczne będą zabiegi kosmetologiczne.

FAQ

  1. Jakie kosmetyki na trądzik różowaty wybrać?

W przypadku trądziku różowatego ważne jest kompleksowe działanie, czyli stosowanie preparatu oczyszczającego oraz kremu na dzień i na noc. Dlatego najrozsądniej jest stosować kilka preparatów z tej samej serii, np. z zestawu na trądzik różowaty Acnerose w skład, którego wchodzi płyn oczyszczający, maść na rano, krem na dzień i pasta na noc.

  1. Jeśli stosuję kosmetyki na trądzik różowaty, to mogę też wykorzystać domowe sposoby leczenia?

Tak. Maseczki wykonane w domu, jak i samodzielnie wyprodukowane toniki, mogą być uzupełnieniem dla kosmetyków na trądzik różowaty.

  1. Czy oprócz kosmetyków na trądzik różowaty, powinnam też przestrzegać diety?

Tak. Kosmetyki są bardzo ważne, ale ich uzupełnieniem jest dieta. Bogata w warzywa owoce, uboga w cukier, sól i tłuszcze, ostre przyprawy, alkohol. Warto wyeliminować także papierosy.

  1. Jak nakładać kosmetyki na trądzik różowaty?

Po zastosowaniu preparatu oczyszczającego (żelu, pianki czy mleczka), nakładamy warstwę kremu na dzień. Czynność powtarzamy wieczorem z kremem na noc.

  1. Czy kosmetyki na trądzik różowaty mogą zawierać alkohol?

Nie powinny, ponieważ alkohol ma silne właściwości wysuszające. Kosmetyki powinny być bogate w składniki aktywne pochodzenia naturalnego o aktywnym działaniu.

Bibliografia

  1. Wąsik F, Baran E, Szepietowski J., Zarys dermatologii klinicznej, 1995
  2. Gwieździński Z, Romańska-Gocka K., Etiopatogeneza i leczenie trądziku różowatego w świetle współczesnych poglądów,1997
  3. Jabłońska S, Chorzelski T., Choroby gruczołów łojowych i potowych. Choroby skóry, 1997
  4. Sielska H., Alergia kontaktowa u kobiet z trądzikiem różowatym, 2003
  5. Maciejewska-Udziela B., Trądzik różowaty (Rosacea) I. Epidemiologia, klinika, etiopatogeneza, 1980
  6. Samochocki Z, Bacz-Malinowska M, Zabielski S., Dwa przypadki trądziku różowatego, jako powikłanie po niekontrolowanym zewnętrznym stosowaniu sterydów, 1994
0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.