Woda to podstawa dla pięknego wyglądu. Dlaczego warto pić minimum 1,5 litra wody dziennie?

Woda ma zbawienny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Choć zaleca się, by pić 1,5 litra dziennie, warto mieć na uwadze fakt, że przy większej aktywności fizycznej bądź w gorące dni, ta ilość powinna się zwiększać.

Wpływ wody na urodę

Gdy spożywamy za mało wody, nasza skóra nie będzie wyglądała dobrze. Co więcej, z roku na rok będzie prezentowała się coraz gorzej.

Dlaczego? Z powodu niedoboru wody w organizmie! Nie wystarczy krem, czy serum nawilżające. Podstawą pięknego wyglądu jest zdrowa dieta, a później odpowiednio dobrana pielęgnacja.

woda

Wiemy, że 70% ciała człowieka składa się z wody. Gdy jest jej za mało, skóra odpowiada nam łuszczeniem się, ale także pojawianiem się zmarszczek. Skóra staje się także ziemista i wiotka, przez co wyglądamy starzej.

Niedobory wody nie mają wpływu tylko na urodę, ale także na funkcjonowanie całego organizmu. Bóle głowy, problemy z koncentracją, dolegliwości żołądkowe, czy gorszy nastrój – to wszystko mógł wywołać niedobór wody.

Nie lekceważmy zatem picia odpowiedniej ilości wody, tylko uczmy się tego z dnia na dzień. Szybko zauważymy tego pierwsze efekty!

Naucz się pić wodę

Choć na początku wypicie 1,5 – 2 litrów wody wydaje Ci się niemożliwe, to wystarczy kilka prostych tricków, by robić to bez najmniejszego problemu.

Na początku pamiętajmy, by każdy dzień zacząć od szklanki ciepłej wody z cytryną, a dopiero później pozwolić sobie na aromatyczną kawę.

W czasie pracy wystarczy trzymać butelkę z wodą na biurku i co jakiś czas brać jej mały łyk. Po paru dniach nawyk ten wejdzie nam w krew i z dnia na dzień będziemy mogli zwiększać ilość wypijanej wody.

Nasz organizm odwdzięczy się na wielu polach – począwszy od lepszego samopoczucia, a skończywszy na piękniejszej cerze.

Wybierz ulubioną wodę

Wbrew pozorom każda woda ma subtelny smak, warto tym samym popróbować różnych i wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada.

Woda Krystalia cechuje się delikatnym smakiem, a także wzbogacona jest o magnez, który korzystnie wpływa na nasz układ nerwowy.

Woda ta występuje w kilku różnorodnych wariantach – od niegazowanej, poprzez gazowaną, a skończywszy na wersjach smakowych.

Im szybciej zaczniemy codziennie pić odpowiednią ilość wody, tym prędzej poczujemy się lepiej i będziemy wyglądać piękniej! Pijmy wodę na zdrowie!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.