Hybrydy od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród kobiet. Mimo że pierwsze światłoutwardzalne liquidy pojawiły się na amerykańskim rynku już w 1994 roku, to prawdziwy rozkwit manicure’u hybrydowego zaczął się w XXI wieku.

Dziś każdy profesjonalny salon kosmetyczny musi posiadać taki zabieg w swojej ofercie.

Czym są lakiery hybrydowy?

Lakiery hybrydowe

Lakiery hybrydowe, jak sama nazwa wskazuje, stanowią hybrydę łączącą najlepsze właściwości tradycyjnych lakierów do paznokci i żeli. Do ich największych zalet należą:

  • łatwa aplikacja, która przypomina pracę z klasycznymi produktami;
  • pędzelek cechujący się wysoką precyzją i elastycznością, co sprawa, że perfekcyjne nałożenie hybrydy w okolic skórek oraz bocznych wałów okołopaznokciowych nie jest problemem dla doświadczonej stylistki;
  • kremowa konsystencja, która zmniejsza do minimum ryzyko zalania skórek;
  • elastyczna struktura, która redukuje możliwość powstania odprysków i pęknięć;
  • świetne krycie, do którego wystarczą zazwyczaj dwie warstwy (z wyłączeniem lakierów transparentnych);
  • szybki czas utwardzania w lampie (najlepiej w modelach typu MultiLED).

A to nie wszystko! Wielką zaletą lakierów hybrydowych jest szeroki wachlarz kolorów. Przykładem jest bogata oferta Indigo Nails, która stanowi prawdziwy raj dla stylistek i fanek hybrydy.

Manicure hybrydowy – lakier to nie wszystko!

Oczywiście przy pomocy samej hybrydy nie stworzymy trwałej i pięknej stylizacji. Aby wykonać manicure hybrydowy należy również zaopatrzyć się w: polerkę lub buffer do zmatowienia płytki, wydajną lampę (np. MultiLED), cleaner do odtłuszczenia i usunięcia wilgoci z płytki, primer (bezkwasowy lub kwasowy w zależności od rodzaju płytki), bazę hybrydową oraz top hybrydowy.

Doświadczone stylistki powinny zastanowić się również nad zakupem frezarki, która zapewnia ponadprzeciętną dokładność podczas opracowywania paznokci.

A gdzie znaleźć wyżej wymienione produkty? Oczywiście w sklepie Indigo Nails!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.