W przypadku lokali gastronomicznych specjalizujących się w serwowaniu deserów i innych słodkich pyszności liczy się nie tylko smak tych specjałów, ale także to, w jaki sposób zostaną one podane.

W restauracjach, kawiarniach czy cukierniach możemy spotkać różnego rodzaju naczynia do podawania lodów. W czym zatem najlepiej podawać lody, aby prezentowały się pięknie i zachęcały do jedzenia oraz kolejnych odwiedzin?

Klasyka czy nowoczesność?

Jednym z podstawowych podziałów naczyń, w jakich podaje się desery lodowe, jest ten, ze względu na stylistykę.

Obecnie można spotkać się zarówno z trendem zalecającym użycie klasycznych form np. pucharków z szeroką czaszą formą przypominającą półkulę lub o lekko stożkowatym kształcie, jak i z nowoczesnymi trendami. Nowoczesne trendy też dzielą się na różnorodne mody.

rodzaje-pucharkow-do-lodow.jpeg
Rodzaje pucharków do lodów

Z jednej strony mamy kompletny minimalizm formy np. pucharki do lodów o prostej, stożkowatej górze. Z drugiej natomiast skomplikowane, nowoczesne formy, które już same w sobie są na tyle efektowne, że desery w nich podawane nie potrzebują zbyt wielu dodatków dekoracyjnych.

Pucharki do lodów – z cienkiego czy grubego szkła?

Pucharki do lodów mogą być wykonane z różnych rodzajów szkła, a także z tworzyw sztucznych imitujących szkło. Te wykonane z cienkiego szkła zazwyczaj są o wiele bardziej eleganckie i mają subtelne kształty, dlatego chętnie wybierane są w sytuacjach, gdy w lokalu czy w domu organizowana jest ważna impreza, której oprawa wymaga naprawdę eleganckiego wystroju wnętrza, a także doboru odpowiednich dodatków.

Pucharki wykonane z grubego szkła również mogą mieć elegancki wygląd, dzięki zdobieniom, jakie można wykonać na grubszych ściankach np. grawer. Często mają one klasyczny kształt pucharku z kulistą lub stożkową czarą.

Są one również bardziej odporne na drobne uszkodzenia mogące powstać w czasie użytkowania czy mechanicznego mycia. Z kolei pucharki wykonane z tworzywa sztucznego imitującego szkło polecane są w sytuacji, gdy lokal nastawiony jest również na małych klientów, którzy chcą jeść desery lodowe z takich samych pucharków, jak ich dorośli opiekunowie.

Dzięki temu, że pucharek wykonany jest z tworzywa, istnieje mniejsze ryzyko tego, że może się stłuc w czasie upadku czy uszkodzić, gdy dziecko mocniej w niego uderzy łyżeczką.

Fantazyjne pucharki do lodów

Kolejną grupą pucharków lodowych, na którą warto zwrócić uwagę, są te o fantazyjnych kształtach. Z reguły najciekawsze i bardzo różnorodne kształty mają te pucharki, które robione są z myślą o dzieciach.

W odróżnieniu od klasycznych, wspominanych wyżej, te przypominają bardziej niewielkie głębokie talerzyki, które mają zabawne kształty. Wśród takich pucharków można znaleźć postaci z bajek, różnego rodzaju zwierzęta, a także samochody czy inne pojazdy. Taki sposób podania lodów z pewnością ucieszy niejednego malucha.

Również pucharki wykonane z przeźroczystego szkła mogą mieć fantazyjną formę idealną do podawania deserów z egzotycznymi owocami czy efektownymi dekoracjami wykonanymi z czekolady.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.