Longines jest najstarszym brandem zegarkowym zarejestrowanym na świecie. Flagowe produkty marki słyną z elegancji, precyzji oraz dodatkowych funkcji.

To elegancki dodatek do stylizacji, ale też wysoka funkcjonalność i zaawansowane technologie. Zegarki Longines trafią w gust najbardziej wymagających użytkowników.

Początki marki Longines

Firma powstała w 1832 roku i szybko stała się liderem wśród profesjonalnych pomiarów czasu w sporcie oraz w lotnictwie. Ta ceniona marka luksusowych zegarków powstała w Szwajcarii – założył ją Auguste Afassiz. Szybko zyskała renomę na całym świecie – jakość marki Longines doceniają wielbiciele eleganckich rozwiązań.

zegarki-longines

Dzisiaj ma silną pozycję na rynku zegarmistrzowskim i jest jedną z czołowych marek szwajcarskich. Słynie z wieloletnich tradycji, a jej dziedzictwo jest jedną z najważniejszych wartości. Dzisiaj marka ta należy do największego koncernu na świecie – Swatch Group.

Longines – zegarki z symbolem Uskrzydlonej Klepsydry

Longines zarejestrował swój symbol – motyw Uskrzydlonej Klepsydry – jako dowód najwyższej jakości jeszcze przed 1867 rokiem. Stanowi on również ważne narzędzie ochrony przed podróbkami. Ma ona symbolizować także ponadczasowy styl czasomierzy. Zegarki Longines są doceniane za wysoką jakość oraz oryginalne wzornictwo.

Longines – zegarki sportowe. Gwarancja niezawodności

Longines zapisał się w historii sportów, gdy wdrożył innowacyjną metodę mierzenia czasów na wyścigach w 1912 roku. Dzięki temu stał się oficjalnym partnerem wielu ważnych eventów sportowych – jak m.in. Igrzyska Olimpijskie.

Co więcej, ma też ważne sukcesy w jeździectwie, lotnictwie oraz w nawigacji. Firma nie spoczywa na laurach, lecz cały czas dba o rozwój i prezentuje nowe rozwiązania w coraz bardziej zaawansowanych technologicznie produktach.

Klasyka w najlepszym wydaniu – Longines

Markę wyróżniają doskonałej jakości materiały oraz mechanizmy, precyzja i innowacje, ale także klasyczne wzornictwo. Longines może też poszczycić się rozbudowaną, imponującą kolekcją – około 1,5 tysiąca modeli.

Każdy z nich wyróżnia prestiż i elegancja, kunszt wykonania i precyzja w mierzeniu czasu. Motto tej marki to „elegance is an attitude” – elegancja jest podstawą. Szeroki wybór sprawia, że można bez problemu znaleźć idealny zegarek dla siebie – o konkretnym przeznaczeniu, designie, rozmiarze czy typie. Większość serii wpisuje się w klasyczną elegancję, nie brakuje też zegarków vintage oraz sportowych.

Wybrane kolekcje zegarków Longines

Kolekcja Longines Elegance to delikatność, klasyka oraz harmonijne linie inspirowane ponadczasowym wzornictwem. Z kolei szczyptę wyrafinowania można zauważyć w serii Longines DolceVita, a minimalizm i hołd tradycji w zegarkach LA Grande Classique de Longines.

Sportowy design wyróżnia kolekcje Longines Conquest oraz HydroConquest. Wielu miłośników ma także seria flagowa szwajcarskiej manufaktury – Longines Heritage, które łączy wyrafinowany styl z ponadprzeciętną precyzją i rozwiązaniami technologicznymi.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.