Ile razy zdarzyło ci się przełożyć urlop, tylko dlatego, że nie stać cię było na wyjazd na wakacje? Wprawdzie potrzebujesz odpoczynku, ale nie chcesz wydawać wszystkich pieniędzy na tygodniowy pobyt za granicą. Dobra wiadomość jest taka, że możesz cieszyć się wypoczynkiem, nie przekraczając swojego budżetu.

Oto kilka sugestii, jak to pogodzić:

1. Szukaj okazji

Istnieje wiele stron internetowych, które oferują wyjazdy po niższych cenach czy specjalnych zniżkach. Całkowite koszty mogą się okazać niższe, jeśli rezerwujesz w tym samym czasie wyjazd, przelot i hotel. Możesz też skorzystać z zakupów grupowych, na których znajdziesz wiele ofert dotyczących wakacji w Polsce i za granicą. Korzystne są też oferty „last minute”. Pamiętaj również, że znacznie tańsze są wycieczki poza sezonem, czyli te we wrześniu czy październiku. Wybierając jakiś ciepły kraj, miesiąc wyjazdu nie ma znaczenia.

2. Jedź z przyjaciółmi

przyjaciółki plaża wakacje szleństwo

Wiadomo, że koszty wyjazdu będą mniejsze jeśli jedzie więcej osób. Zbierz grupę swoich dobrych znajomych i wspólnie poszukajcie najlepszej oferty. Być może będzie to tylko wypad za miasto, ale twoja kieszeń na tym tak bardzo nie ucierpi. Nie zapominaj również ile zabawy będziesz mieć spędzając swój urlop w gronie najlepszych znajomych.

3. Szukaj darmowych rozrywek

Nie musisz koniecznie wybierać takiego wyjazdu, w którym wszelkie wycieczki fakultatywne są płatne. Nie musisz również zatrzymywać się w hotelu, który oferuje wiele luksusowych zabiegów spa. To wszystko kosztuje, a przecież lepiej wyjechać gdzieś, gdzie możesz ciekawie spędzić czas, nie ponosząc za to dodatkowych kosztów. Sprawdź jakie są dostępne darmowe rozrywki w miejscu, w którym chcesz się zatrzymać.

4. Ogranicz posiłki

I wcale nie chodzi tu o to, aby się głodzić, ale nie musisz od razu rozglądać się za 5-cio gwiazdkowym hotelem. Decydując się na hotel, wybierz taki, który oferuje jeden posiłek. Dzięki temu cały pobyt wyniesie znacznie mniej. Możesz robić zaopatrzenie w okolicznych sklepach lub chodzić na obiady do barów mlecznych. Jeśli spędzasz urlop w Polsce, część produktów, które łatwo się przewozi możesz wziąć ze sobą. To naprawdę duża oszczędność.

5. Zaplanuj wcześniej

kobieta pisze planuje notec

Jeśli już wybrałaś, dokąd chcesz pojechać, poszukaj co mają do zaoferowania okoliczne miejsca, sklepy, puby czy parki rozrywki. Wiele miejsc oferuje zniżki jeśli odpowiednio wcześniej dokonasz rezerwacji. Podobnie może być z przelotem. Jeśli wybrałaś wycieczkę za granicę, ale na własną rękę organizujesz hotel i przelot, warto dokonać rezerwacji dużo wcześniej, kiedy ceny są znacznie niższe. Na niektórych stronach internetowych możesz znaleźć bilety lotnicze za bardzo małe pieniądze.

6. Policz wydatki

Bardzo często zdarza się, że gdy znajdziemy tańszą wycieczkę, to na miejscu nie oszczędzamy już wcale. Wiadomo, może cię ponieść klimat tamtejszego miejsca, wiele dostępnym rozrywek, mnóstwo ciekawych ofert i atrakcji. Zaczynasz wydawać więcej niż zamierzałaś, a na końcu okazuje się, że wyjazd wcale nie był taki tani. Pamiętaj, najlepiej oszacować ile może cię kosztować pobyt w danym miejscu, ile będziesz potrzebowała gotówki każdego dnia. Pomyśl komu chcesz przywieźć jakieś pamiątki, ale nie przesadzaj z tymi zakupami. Weź ze sobą tyle pieniędzy, ile jesteś w stanie przeznaczyć na cały pobyt.
0 Udostępnień
Z wykształcenia jestem dietetyczką i mam hopla na punkcie zdrowego odżywiania. Nowych inspiracji szukam w książkach i podróżach. To moje prawdziwe pasje, a marzeniem jest podróżować po całym świecie, bo "Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czy­tają tyl­ko jedną stronę" Święty Augustyn Kontakt: +48607345454, e-mail: Kasia.C@wp.pl