Pierścionek zaręczynowy wyraża więcej niż słowa. Sprawia, że za każdym razem, kiedy spogląda się na niego, można usłyszeć słowa miłości wypowiadane przez wybranka.

Jest pierwszym krokiem na drodze do wspólnego życia, a także niezwykłym symbolem uczuć łączących dwoje ludzi. Zastanawiasz się, jaki pierścionek będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej wybranki? Dowiedz się, dlaczego warto postawić na klasykę.

Pierścionek zaręczynowy – niewerbalny sposób na to, aby wyrazić miłość

Pierścionek zaręczynowy symbolizuje wieczną miłość. Jest zapewnieniem ze strony mężczyzny, że chce trwać przy swojej ukochanej do końca życia. Nie bez powodu też wybranka zakłada go na serdeczny palec. Czy wiesz, że dawno temu wierzono, że przez czwarty palec dłoni przebiega żyła biegnąca prosto do serca?

Ponieważ zaręczyny są niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu każdej pary, warto dołożyć wszelkich starań, aby były niezapomniane. Kluczowym elementem jest w tym przypadku pierścionek zaręczynowy. Zanim więc zdecydujesz się na konkretny model, poświęć chwilę uwagi i zdecyduj, który najlepiej pasuje do Twojej drugiej połówki.

Klasyczny pierścionek zaręczynowy – jak wygląda i co symbolizuje?

Bez względu na różnorodność w świecie biżuterii i zmieniające się trendy, klasyka za każdym razem udowadnia, że jest dobrym wyborem. Co skrywa w kategorii pierścionków zaręczynowych? Proste modele wykonane z żółtego złota i zwieńczone u góry krystalicznie czystym, przejrzystym brylantem, który w każdej sekundzie życia błyszczy jak miłość między zakochanymi.

A czy wiesz, że klasyczny pierścionek zaręczynowy ma swoją wyjątkową symbolikę? Okrągły kształt obrączki symbolizuje nieskończoność. Tak, jak okrąg nie ma końca i początku, tak samo uczucie, które łączy Cię z wybranką, ma za zadanie trwać wiecznie. Na uwagę zasługuje też brylant. Jak najtwardszy z kamieni, odzwierciedla solidność związku. Z kolei transparentność jest cichym zapewnieniem wierności.

Klasyczny pierścionek zaręczynowy z diamentem
Klasyczny pierścionek zaręczynowy z diamentem

Piękny, praktyczny, ponadczasowy…

Pierścionki zaręczynowe z diamentami są dobrym wyborem nie tylko ze względu na swoje piękno. W sklepie z biżuterią Savicki odkryjesz mnóstwo produktów utrzymanych w duchu minimalizmu, które doskonale dopasowują się do dowolnej kobiecej stylizacji. Po ślubie można założyć je zarówno na serdeczny palec lewej dłoni, jak i prawej – wspaniale wyglądają w duecie z obrączką. Są przy tym bardzo wygodne. Nie zahaczają o ubrania i pozwalają wykonywać rozmaite czynności bez zdejmowania ich z palca. I, co najważniejsze, nigdy nie wychodzą z mody.

Pierścionek zaręczynowy z tanzanitem
Pierścionek zaręczynowy z tanzanitem

Klasyka w nowoczesnej odsłonie

Trendy, nawet te klasyczne, ewoluują. I chociaż pierścionek zaręczynowy z brylantem nieustannie nad nimi króluje, możliwe jest sięgnięcie po wariacje na jego temat. Modyfikacji może ulec zarówno kruszec, z którego wykonano biżuterię, jak i zdobiący ją kamień. W serwisie Savicki możesz skorzystać z kreatora pierścionków zaręczynowych i stworzyć taki pierścionek zaręczynowy, jaki podpowiada Ci serce.

W pierwszej kategorii masz do wyboru białe lub różowe złoto. W drugiej istnieje więcej możliwości. Szafir – biały lub niebieski, rubin, szmaragd, tanzanit czy akwamaryn to tylko niektóre z nich. Zwróć też uwagę na kształt oczka. O ile okrągłe jest najbardziej popularne, o tyle może okazać się, że kwadratowe z jakiegoś powodu będzie lepszym wyborem.

Każdego dnia jesteś coraz mocniej przekonany o tym, że chcesz spędzić ze swoją drugą połówką resztę życia. Nie zwlekaj, powiedz jej o tym i poproś ją o rękę. Piękną oprawę chwili, którą oboje zapamiętacie na bardzo długo, zapewni między innymi elegancki, klasyczny pierścionek zaręczynowy.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.