Mała walizka na kółkach sprawdza się w czasie krótkich podróży, nie tylko samolotem. Jest poręczna i pozwala uniknąć uciążliwego dźwigania.

Można ją zabrać do samolotu, choć nie zawsze oznacza to, że może być traktowana jako bezpłatny bagaż podręczny. Jaką walizkę wybrać i kiedy nie trzeba za nią dopłacać?

Mała walizka na kółkach – kiedy nie trzeba za nią dopłacać podczas lotu?

Walizki kabinowe, jak są nazywane małe walizki na kółkach, są niewielkie. Czy to oznacza, że wpisują się w wymiary bezpłatnego bagażu podręcznego, jaki oferują tanie linie lotnicze? Niestety, nie. Większość małych walizek jest zbyt duża, by zmieścić się w tym limicie.

Mala-walizka-na-kolkach

Nie oznacza to, że musisz zawsze dopłacać za taki bagaż. Jeśli podróżujesz standardowymi, a nie tanimi liniami, zwykle właśnie taka walizka kabinowa jest uznawana za bagaż podręczny i nie wymaga dopłat. Nawet gdy lecisz tanimi liniami, dopłata za kabinówkę jest zwykle niewygórowana.

Jaką walizkę wybrać?

Mała walizka na kółkach może być zrobiona zarówno z materiałów miękkich, jak i twardych. Miękkie walizki warto wybierać, jeśli lubimy mieć dostęp do schowków i kieszonek na zewnątrz. To bardzo wygodne w czasie podróży. Twarde walizki pozbawione są schowków zewnętrznych, ale świetnie zabezpieczają bagaż.

Mogą być wykonane z takich materiałów, jak supermocny policarbon, odporny na pęknięcia i uszkodzenia, elastyczny polipropylen, który znakomicie chroni wnętrze lub ABS, będący materiałem twardym, choć średnio odpornym na pęknięcie.

Wybierając walizkę, warto zwrócić uwagę na kółka. Mała walizka na kółkach może być wyposażona w dwa lub cztery kółka. Najwygodniejsze są te, które mają kółka obracające się o 360 stopni, co pozwala na pchanie i ciągnięcie walizki w każdym kierunku, bez wysiłku.

Mała walizka na kółkach to świetny wybór także dla dzieci!

Dzieci także mogą mieć swoje walizki, co jest dobrym sposobem na włączenie ich zarówno do przygotowań do podróży, jak i uczestniczenie w samym jej przebiegu również pod względem odpowiedzialności za swój bagaż. Mała walizka na kółkach dla dzieci zwykle ma urocze grafiki lub kolory, które trafiają w gusta młodszych i starszych.

Takie walizki są wygodne, a odpowiednio dobrane do wzrostu dziecka i dopasowane funkcjonalnością, sprawią, że każde dziecko poradzi sobie z opieką nad swoim bagażem na lotnisku.

W samolocie mała walizka na kółkach, dzięki odpowiednim rozmiarom, mieści się do schowków nad siedzeniami, co jest wygodne i pozwala mieć pod ręką swoje rzeczy, a w czasie krótkich podróży wystarcza za cały bagaż, optymalizując koszty podróży.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.