Nie od dziś wiadomo, że masaże potrafią przynosić wiele korzyści dla zdrowia i urody.

W gabinetach można natknąć się na rozmaite zabiegi, dedykowane różnym potrzebom pacjentów w każdym wieku. Wciąż jednak szczególnym zainteresowaniem cieszą się masaże klasyczne.

Na czym polega masaż klasyczny i jak go wykonać? Dlaczego warto się na niego zdecydować? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu.

Jak wykonać masaż klasyczny – podstawowe informacje

masaz-klasyczny-kto-powinien-sie-na-niego-wybrac

Masaż klasyczny zalicza się do zabiegów manualnych, które wykonuje się w ramach szerszych terapii rehabilitacyjnych – dla pacjentów po urazach czy zabiegach chirurgicznych. To także idealne rozwiązanie dla osób pragnących uporać się ze skutkami permanentnego stresu.

Jak się go wykonuje? Masażysta wykorzystuje przede wszystkim swoje dłonie i przedramiona, koncentrując się na podstawowych technikach klasycznych, w tym:

  • ugniataniu,
  • głaskaniu,
  • rozcieraniu,
  • uciskaniu,
  • wibracji,
  • oklepywaniu,
  • wałkowaniu,
  • roztrząsaniu.

Dla ułatwienia wykonywania masażu stosuje się dodatkowo specjalne, naturalne olejki. Siła i intensywność dotyku zależą oczywiście od możliwości i indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Masaż klasyczny vs. masaż relaksacyjny – czym się różnią?

Zanim wybierzemy się do gabinetu masażysty, warto zastanowić się, jakie mamy oczekiwania i dlaczego potrzebujemy oddać się w ręce profesjonalnego terapeuty. Bardzo przydatna bywa wiedza, czym tak naprawdę różnią się zabiegi klasyczne od relaksacyjnych.

Masaże klasyczne koncentrują się na ogólnej poprawie samopoczucia, usunięciu dolegliwości bólowych i wzmocnieniu organizmu – zwiększeniu elastyczności czy redukcji przykurczy mięśniowych. Właśnie na takie masaże powinno się zdecydować po urazach i zabiegach, by szybciej wrócić do pełni sił.

Przydają się dla osób aktywnych fizycznie, gdyż pomagają zregenerować organizm po intensywnym wysiłku. Co więcej taka forma terapii sprawdza się nawet u pacjentów zestresowanych lub prowadzących siedzący tryb życia.

Nieco inaczej wyglądają masaże relaksacyjne, których głównym zadaniem jest przyniesienie wyciszenia. Ruchy terapeuty są powolniejsze i delikatniejsze –  zawsze przyjemne w odbiorze. Często standardowej terapii towarzyszą olejki aromatyczne, wyciszające otoczenie, które dodatkowo sprzyjają odprężeniu. Również takie zabiegi oferują salony masażu na: GabinetyMasazu.pl.

Efekty masaży klasycznych – dlaczego warto je wykonywać?

Masaże klasyczne są dedykowane zwłaszcza pacjentom powracającym do pełni sił, jako element rozbudowanej fizjoterapii. Świetnie sprawdza się do poprawy ogólnej kondycji fizycznej, wzmocnienia i uelastycznienia mięśni i stawów, usuwając rozmaite dolegliwości bólowe.

Co jeszcze daje masaż klasyczny? To skuteczny sposób na poprawę krążenia krwi i limfy, dzięki temu tkanki są lepiej dotlenione i zmniejsza się ryzyko powstawania zastojów chłonki. Regularnie wykonywane zabiegi wspomagają metabolizm i usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. W efekcie wzmacnia się również układ immunologiczny.

Nie zapominajmy ponadto o pozytywnym wpływie na kondycję skóry. Regularne terapie manualne z użyciem olejków to szansa na odżywienie i nawilżenie tkanek, większą elastyczność skóry, naturalne wygładzenie i zmniejszenie widoczności już istniejących zmarszczek. Co więcej podczas masażu stymuluje się produkcję kolagenu i elastyny, co pozwala cieszyć się młodzieńczą cerą przez naprawdę długi czas.

Masaż dla ciała i ducha – skuteczne zabiegi dla wymagających pacjentów

Masaże klasyczne to opcja dla pacjentów w różnym wieku, którzy pragną naturalnie zadbać o swoją kondycję fizyczną i piękny wygląd. Wystarczy znaleźć odpowiedniego terapeutę i dopasować zabieg do indywidualnych potrzeb, by w krótkim czasie na własnej skórze odczuć pozytywne efekty.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.