Orzechy i nasiona są bardzo ważnym uzupełnieniem diety. Mało kto jednak pamięta o tym, by spożywać je regularnie. Rozwiązaniem tego problemu może być zjadanie dobrej jakości masła orzechowego.

Właściwości masła orzechowego

Masła orzechowe dostępne na rynku są różne i nie wszystkie powinny cieszyć się tym mianem. Przede wszystkim masło orzechowe to wyłącznie takie, które zawiera około 98% orzechów. Mniejsze ilości oznaczają, że do wypełnienia użyto czegoś innego, zatem produkt nie jest w pełni zdrowy.

masło orzechowe

Podobnie zbyt duży dodatek cukru, soli czy czekolady wyklucza spożycie takiego masła. Masło z odpowiednią zawartością tłuszczu to doskonały sposób na zapewnienie sobie dostępu do zdrowych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania lipidów.

Przy tym wszystkim masło ma mały indeks glikemiczny. Współcześnie na rynku dostępne są różnego rodzaju masła orzechowe, głównie z orzechów laskowych, lecz kupić można również na przykład migdałowe i inne jego rodzaje.

Już tradycyjne masło z orzechów laskowych ma wiele ważnych właściwości, na przykład zawiera duże ilości witaminy E, zbawiennej dla skóry i układu krwionośnego.

Doskonale wpływa na narządy wewnętrzne jak śledziona, żołądek. Jest bogate w magnez, witaminy z grupy B.

Masło orzechowe a odchudzanie

Mimo wszystkich swoich zalet masło orzechowe jest jednak ciągle produktem wysokokalorycznym. Warto o tym pamiętać szczególnie dlatego, że jedzenie masła jest wciągające i rzadko kończy się na jednej łyżce.

Wszystko dlatego, że masło jest naprawdę smakowite. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jest równie kaloryczne co tabliczka czekolady, dlatego należy z nim uważać. Ma być uzupełnieniem diety, a nie jej sporą częścią.

W przeciwnym razie nic dziwnego nie będzie w tym, że waga będzie stale wzrastać. Masło nadaje się jako mała przekąska na przykład z waflem ryżowym i dodatkiem świeżych owoców lub na przykład kiełków zawierających błonnik.

Masło orzechowe daje uczucie sytości na dłużej, ponieważ poziom cukru we krwi wzrasta równomiernie.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.