Czy masz czasami wrażenie, że czas wolny od pracy, szkoły lub innych zajęć, spełza tak naprawdę na niczym? Telewizja, internet, zakupy, czasem dobra książka, film lub spotkanie towarzyskie. A gdzie jest czas na coś bardziej twórczego? Takiego jak np. warsztaty artystyczne, które nie tylko zapełnią dziury w twoim grafiku, ale przede wszystkim pomogą ci się realizować. Pytasz: ale po co mi to? Otóż powodów jest wiele. Sprawdź sama!

Dla duszy artystycznej i nie tylko

Jeżeli chcesz uwolnić swoje ukryte talenty, nauczyć się czegoś nowego lub sprawdzić się w dziedzinach, które od zawsze cię fascynowały, ale nigdy nie wiedziałaś jak włączyć je do swojego życia – to warsztaty artystyczne są idealnym miejscem dla ciebie. Takie zajęcia pobudzą twoją wyobraźnię, poszerzą horyzonty i pomogą zdobyć nową wiedzę. Warsztaty, często darmowe, mogą być także formą aktywnego odpoczynku, zabawą lub możliwością poznania wielu nowych i ciekawych ludzi.

Szeroki wybór

tańcząca kobieta

Jeśli myślisz, że warsztaty artystyczne to forma rozrywki dobra dla emerytek – jesteś w wielkim błędzie. Różnorodność dostępnych kursów jest naprawdę imponująca i każda z nas może znaleźć coś dla siebie. Warsztaty możemy podzielić na kilka grup:

  • taneczne;
  • malarstwa i rysunku (również graffiti);
  • humanistyczne np. twórcze pisanie, warsztaty teatralne;
  • wokalne np. nauka śpiewu lub gry na jakimś instrumencie;
  • modowe np. kurs szycia, projektowania lub redesignu ubraniowego;
  • manualne np. tworzenie biżuterii, zajęcia fotograficzne, zdobienie decoupage, rzeźbiarstwo, tworzenie mebli z drewnianych skrzynek itd.
  • Łącznie to kilkadziesiąt różnych propozycji. Jest więc w czym wybierać.

Przyjemne i pożyteczne

Uczestniczenie w różnego rodzaju warsztatach artystycznych nie musi być jedynie sposobem na zabicie nadmiaru czasu wolnego, ale pewnego rodzaju inwestycją. Nowa wiedza lub umiejętności zdobyte na kursie mogą nam się przydać w aktualnej pracy lub stanowić zupełnie nowy sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Bardzo często zajęcia prowadzone są pod okiem wykształconych magistrów sztuki, a całe szkolenie zakończone jest wydaniem oficjalnego zaświadczenia lub dyplomu. Taka informacja, dodana np. do CV, to sygnał dla pracodawcy, że chętnie poszukujesz nowych doświadczeń, nie boisz się wyzwań i chcesz się cały czas rozwijać. Kto wie, być może takie zajęcia i odnoszone na nich sukcesy, zmotywują cię nawet do tego, by całkiem zmienić profesję…

Pieniądze to nie wszystko

szczęśliwa kobieta w słońcu na droze

Jednak nie zawsze to, co wyniesiemy z danego kursu musi wiązać się w jakiś sposób z pracą czy zarabianiem pieniędzy. Czasami wystarczy sama satysfakcja z umiejętności gry na gitarze, tańca flamenco, tworzenia naczyń glinianych, robienia profesjonalnych zdjęć lub mebli na własny użytek. Warsztaty artystyczne mogą być świetnym sposobem na realizowanie własnych pasji czy spędzanie wolnego czasu np. z przyjaciółką. Być może będzie to ciekawa odskocznia od cotygodniowej kawy i plotek.

0 Udostępnień
Uwielbiam wykorzystywać naturalne oleje. Obserwuję i zgłębiam styl kobiet z całego świata. Przygotowuję kosmetyki z domowych, lokalnych składników. Kocham buty i torebki. Telefon: +48789345456. e-mail: Joanna.F@wp.pl

3 KOMENTARZE

  1. Od kiedy zapisałam się na lekcje tańca czuję się szczęśliwsza. Nie mogę doczekać się kolejnych a po zajęciach mam zawsze świetny humor. Polecam wszystkim zajęcia taneczne :)))

  2. Ja mam talent do przesalania potraw i przed chwilą właśnie przesoliłam rosół. A tak ja poważnie, nie zawsze talent a często ciężka praca pozwoli nam być w czymś bardzo dobrym.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.