Tradycyjna zielona herbata traci poparcie, ale już na horyzoncie pojawia się jej godna następczyni czyli pochodząca również ze Wschodu matcha.

Czym jest matcha?

Matcha różni się tym od tradycyjnej herbaty zielonej, że nie jest podawana w postaci liści zerwanych z krzewu, lecz w postaci sproszkowanej.

Matcha powstaje ponadto ze specjalnie przygotowywanych krzewów, osłanianych przed działaniem słońca. Z pewnością ma znacznie więcej prozdrowotnych właściwości niż zwykła zielona herbata.

Matcha

Wpływa zarówno na mózg jak i na całe ciało. Herbata ta pozwala na usunięcie objawów stresu, a nawet na wprowadzenie mózgu w stan alfa, czyli w nastrój spokojny, pogodny i zrelaksowany.

Pomaga podnosić funkcje układu odpornościowego, reguluje ciśnienie krwi oraz wpływa pożytecznie na cały układ krwionośny. Jest ona nawet wykorzystywana dla leczenia oraz utrzymania jamy ustnej w odpowiednim, zdrowym stanie.

Okazuje się, że zmniejsza problemy z zębami oraz z dziąsłami na przykład hamując ich krwawienie. Matcha jest również uznawana za jeden ze środków pozwalających na zapobieganie powstawaniu raka.

Matcha a szczupła sylwetka

Większości ludzi matcha może się przede wszystkim przysłużyć jako środek pomagający schudnąć, oraz utrzymać odpowiednią sylwetkę. Herbata ta ma właściwości “uspokajające” układ pokarmowy. Zmniejsza zakwaszenie organizmu przez co ułatwia odchudzanie.

Matcha zawiera składniki odżywcze zmniejszające apetyt, zawiera również polifenole oraz kofeinę, które przyśpieszają metabolizm a co za tym idzie również pomagają efektywniej spalić tłuszcz.

Jak wiadomo przy odchudzaniu ważne jest również usunięcie toksyn. One utrudniają schudnięcie ponadto powodują złe samopoczucie. Dlatego warto pić matchę, aby usunąć z organizmu nadmiar toksyn.

Matcha zawiera duże ilości chlorofilu, który ma doskonałe właściwości w tym względzie.

Jednocześnie uzupełnia organizm w niezbędne dla zdrowia składniki oraz pomaga w produkcji krwi. Ponadto detoks odbywa się w równowadze i nie nazbyt gwałtownie, dlatego nie jest szokiem dla organizmu.

 

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.