Czy wiesz, że niektóre kosmetyki do włosów mają postać mleczka? Choć mają działać podobnie, jak odżywki i maski, to ich konsystencja jest zupełnie inna.

Dlaczego? By zawarte w kosmetyku składniki odżywcze mogły łatwo wniknąć w głąb włosa, dostarczając mu wszystkiego, co najlepsze. Kiedy warto sięgać po mleczko i jak stosować taki kosmetyk? Zobacz!

Czym różni się mleczko do włosów od odżywki

Odżywka do włosów nawilża i zmiękcza włosy, zapobiegając suchości i łamliwości. Składniki nawilżające przenikają w głąb włosa, zatrzymując wilgoć i przywracając im gładkość.

Często zawierają proteiny, które pomagają w odbudowie struktury włosów, zwłaszcza gdy są one osłabione, uszkodzone lub łamliwe. Podobne właściwości ma mleczko do włosów, z tą jednak różnicą, że jest to silnie kondycjonujący kosmetyk o lekkiej konsystencji. Dzięki temu dostarcza włosom wszystkiego, co najlepsze, nie obciążając ich.

Mleczko do włosów
Mleczko do włosów

Mleczko do włosów może ułatwiać rozczesywanie i zapobiegać plątaniu się włosów, dzięki swojej lekkiej konsystencji i właściwościom wygładzającym. Może zawierać wygładzające lipidy, witaminy, czy cenne dla włosów minerały. Dzięki silnej formule uszczelnia strukturę włosów, nawadnia je i sprawia, że na dłużej pozostają nawilżone.

Konsystencja kosmetyku też jest na plus. Łatwiej niż tradycyjna odżywka spłukuje się z włosów, dając natychmiastowy efekt nawilżonych, błyszczących i odżywionych kosmyków.

Kiedy sięgać po mleczko do włosów?

W zależności od potrzeb, po mleczko możesz sięgać, jak po zwykłą odżywkę, a więc po każdym myciu włosów. Mleczko może być też kolejnym krokiem w pielęgnacji – po użyciu szamponu i odżywki. Wówczas najlepiej je nakładać na wilgotne włosy, aby dostarczyć im dodatkowe nawilżenie, wygładzenie i ochronę przed uszkodzeniami podczas stylizacji.

Jeśli planujesz użyć prostownicy, lokówki lub innych narzędzi do stylizacji ciepłem, mleczko do włosów może pomóc w ochronie przed wysokimi temperaturami. Wystarczy wówczas jego niewielką ilość wgnieść w wilgotne włosy i rozprowadzić na całej ich długości – szczególnie zaś na końcówki i środkową część włosów.

Podobnie, gdy masz problemy z puszeniem się włosów, mleczko może pomóc w ich ujarzmieniu. Na rynku dostępne są też mleczka do włosów w sprayu, które pomogą odświeżyć fryzurę w ciągu dnia. Możesz ich używać nawet na suche kosmyki, spryskując je delikatnie, a następnie wgniatając kosmetyk. W ten sposób nawilżysz i odświeżysz cienkie, matowe włosy bez konieczności mycia.

Mleczko do włosów – czy ma wady?

I tak, i nie. Jeśli dobrze je dobierzesz do rodzaju swoich włosów, z pewnością będziesz zadowolona ze stosowania. Mleczko do włosów jest bogate w składniki odżywcze, dzięki czemu nawilża i odżywia. Ale niektóre z nich mogą też obciążyć kosmyki. Dlatego przed zakupem sprawdź, jaki jest skład kosmetyku oraz czy jest on dedykowany do rodzaju Twoich włosów.

Mleczko do włosów ma właściwości wygładzające, dzięki czemu łatwiej rozczesać włosy, zmniejszając plątanie się i łamliwość. Z drugiej jednak strony nie na wszystkie kosmyki zadziałają w ten sam sposób. Zanim więc wydasz ostateczny werdykt, wypróbuj kilka produktów i znajdź swój ulubiony.

Mleczko do włosów może nadawać włosom zdrowy blask i miękkość, dzięki czemu wyglądają one lśniąco i zadbane. Jednak nie zawsze tak będzie. Jeśli użyjesz zbyt dużo kosmetyku na raz, albo będziesz go nadużywać, może to spowodować nadmierną obciążenie włosów. Wówczas będą one wyglądały tłusto i ciężko.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.