Mleko klaczy jako superfood? Na temat zwykłego mleka powstało już wiele opinii, dlatego stale szukamy alternatywy. Nadarza się okazja aby spróbować mleko od klaczy i podzielić się z Wami tym przeżyciem. Mleko klaczy staję coraz popularniejsze, szczególnie wśród dzieci je pijących…

Rozwiane wątpliwości na temat mleka klaczy

Mleko klaczy, czyli samicy konia do picia wydaje się być pomysłem kontrowersyjnym, choć od wielu wieków spożywane jest przez mieszkańców Azji. To dlatego, że przyzwyczajeni jesteśmy iż jedne zwierzęta jemy i wykorzystujemy ich mleko, inne zaś są bliżej człowieka i służą mu w inny sposób, jak na przykład psy czy koty.

Wielu ludzi podobnie uwielbia konie i myśl o piciu ich mleka jest dla nich nie do przyjęcia.

mleko-klaczy

Warto pamiętać, że niejednokrotnie w historii ludzkości konie służyły nam za pokarm, a do dziś konina jest pełnoprawnym posiłkiem na wielu stołach. Jest to zatem wyłącznie kwestia osobistego wyboru.

Mleko klaczy ma wiele zalet, między innymi nie jest produkowane na tak wielką skalę i nie jest przetwarzane w takim stopniu co tradycyjne mleko krowie. Zauważono przy tym, że ma więcej pożytecznych właściwości niż to ostatnie.

Właściwości mleka klaczy

Ten rodzaj mleka wyróżnia się na tle innych unikalnym składem i wyjątkową wartością biologiczną. Posiada znacznie większą ilość białka niż mleko ludzkie czy krowie. Wielu ludzi ma problem z trawieniem kazeiny, białka występującego powszechnie w mleku krowim. W mleku klaczy jest kazeiny znacznie mniej i do tego jest o wiele lepiej strawna.

Ponadto wartość tłuszczowa jest zbliżona do wartości mleka ludzkiego. Uważa się przez to, że mleko pochodzące od klaczy może być wykorzystywane jako zamiennik w karmieniu niemowląt, które nie będą cierpiały na niestrawność.

Oprócz tego jest ono wysoce energetyczne. Mleko klaczy zawiera przeciwciała zwiększające odporność.

Znajdują się tu kwasy omega 3 i omega 6 oraz witaminy A, D, E, K, C. Mleko klaczy nie wymaga pasteryzacji, ponieważ naturalnie zawiera immunoglobuliny o działaniu przeciwwirusowym i przeciwzapalnym.

Stosowane jest także jako kosmetyk i lekarstwo dla osób z problemami skórnymi.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.