Przyprawy są nieodzownym elementem naszych potraw. To dzięki nim nasze dania są smaczne i aromatyczne. Zapach świeżo mielonych ziaren roznoszący się po kuchni to jeden z naszych ulubionych zapachów. Świeże przyprawy gwarantują niesamowity smak, dlatego warto w swojej kuchni posiadać odpowiedni młynek.

Na rynku znajdziemy różnego rodzaju młynki. Najczęściej w naszej kuchni korzystamy z młynka do soli oraz pieprzu. Niektórzy preferują młynki ręczne, a inni idąc z duchem czasu wybierają młynek elektryczny. Każdy z nich jest dobry, jeśli spełnia swoją rolę. Jak jednak wybrać idealny młynek, który zagwarantuje nam prawdziwy aromat przypraw?

Wygoda użycia młynka do pieprzy i soli

podwojny-mlynek-dukapolska-com-31

Dobry młynek do pieprzu i soli musi być przede wszystkim wygodny. Musi on dobrze leżeć w dłoni i być niezwykle szybki. Podczas przygotowywania potraw nie mamy czasu na długie myślenie o tym, czy nasze przyprawy są gotowe, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego młynka.

Ponadto możemy wybrać zwykły, drewniany młynek do pieprzu z obracaną korbką lub młynek elektryczny. Nasz wybór zależeć będzie jedynie od tego, jakich sprzętów używa się nam z większą przyjemnością.

Skuteczność

mlynek-do-soli-i-pieprzu-elektryczny-21-cm-dukapolska-com-31

Młynek do soli lub młynek do pieprzu musi być skuteczny. Oznacza to, że powinien on rozdrabniać nasze ziarenka na przyprawy o odpowiedniej sypkości. Warto wybierać młynek z nowoczesnym mechanizmem, który zapewni odpowiednie mielenie ziaren.

Wygląd młynku do pieprzu i soli

drewniany-mlynek-do-soli-lub-pieprzu-47-cm-dukapolska-com-31

Młynek do soli i pieprzu pełni w naszych domach także funkcję dekoracyjną. Warto wybrać taki jego model, który będzie pasował do wystroju naszych wnętrz. Musimy go także wyeksponować w specjalnym miejscu. Pięknie będzie prezentował się klasyczny młynek do pieprzu na tle drewnianej deski do krojenia, czy w towarzystwie młynka do soli, oliwy i maselniczki.

drewniany-mlynek-do-soli-lub-pieprzu-30-cm-rozowy-dukapolska-com-31(1)

Jeśli nasze wnętrza utrzymane są w rustykalnym stylu, warto wybrać tradycyjny młynek do pieprzu z obracaną korbką. Będzie to prawdziwie swojski obraz. Jeśli natomiast nasze wnętrza są chłodniejsze i odzwierciedlają styl industrialny- najlepiej sprawdzi się młynek elektryczny.

Wybierając młynek do soli i pieprzu mamy na uwadze także swoje zdrowie. Świeże, mielone przyprawy są o wiele zdrowsze dla naszego organizmu. Ponadto sprawiają, że w naszych kuchniach unosi się przyjemny zapach, a dania są soczyste i aromatyczne. Warto wybrać młynek do pieprzu i soli dopasowany do nas i naszej kuchni.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.