Aby osiągnąć wielki cel, należ rozpocząć od małych kroków, które nam go skutecznie przybliżą. Realizacja poszczególnych elementów napełnia nas poczuciem sukcesu i tym samy doskonale wzmacnia naszą motywację. Dlatego bardzo ważne jest samo rozpoczęcie treningu nawet najprostszego, który z czasem będziemy mogli rozwinąć i dopasowywać do swoich potrzeb.

motywacja-w-cwiczeniach

Trudne początki

Jak w każdej dziedzinie naszego życia, również w aktywności fizycznej najtrudniejsze jest przełamanie naszych oporów i rozpoczęcie ćwiczeń. Zawsze potrafimy znaleźć tysiące różnych powodów, aby przełożyć to na bliżej nieokreślone „później”. Niestety najczęściej owo „później” w ogóle nie nadchodzi, a my znajdujemy się w punkcie wyjścia, czyli naszą zmianę kończymy wyłącznie na zamiarach.

Musimy znaleźć w sobie motywację na tzw. „tu i teraz”. Kiedy przełamiemy tę wewnętrzną barierę i zaczniemy ćwiczyć, śmiało możemy powiedzieć, że część trudności mamy już za sobą. Jeżeli nie lubimy ćwiczyć sami, możemy udać się na siłownię, skorzystać z pomocy trenera, lub poprosić kogoś bliskiego o towarzystwo. Podobnie jest z rodzajem ćwiczeń. W tym zakresie mamy również pełną dowolność. Ważne jest wyłącznie to, aby w ćwiczeniach odnaleźć radość, aby sprawiały nam one prawdziwą przyjemność.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Jak umilić dziecku naukę?!

Możemy również skorzystać z różnych, gotowych zestawów ćwiczeń, proponowanych przez osoby zawodowo zajmujące się sportem. Są one dostępne zarówno w Internecie, jak również na płytach DVD, które można kupić praktycznie w każdym sklepie lub na stronach internetowych. Dobrym pomysłem jest wybranie kilku takich zestawów, tak abyśmy mogli regularnie zmieniać nasze ćwiczenia, co pozwoli nam uniknąć szybkiego znudzenia treningami.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Jak zmotywować się do nauki

Trwamy w postanowieniach

Kiedy już uda nam się zrobić ten przysłowiowy „pierwszy krok” czeka nas kolejne wyzwanie – musimy utrzymać naszą motywację do ćwiczeń. W tym celu powinniśmy zadbać o to, aby kojarzyły nam się one wyłącznie z przyjemnością, a nie tylko koniecznością.

Dla jednych motywacją będzie zakupienie profesjonalnego i wymarzonego stroju do ćwiczeń, dla innych zapisanie sobie celu, do którego dążą lub podziwianie efektów, które już udało im się osiągnąć, a dla jeszcze innych będzie to po prostu wewnętrzna satysfakcja z faktu, że udaje im się wytrwać w postanowieniu. Ważne jest to, aby odnaleźć w sobie tę wartość i skutecznie ją pielęgnować, dbając w ten sposób o swoją motywację.

0 Udostępnień
(4głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.