Od dziecka uczymy się, jak ważne dla naszego zdrowia i zachowania higieny jest częste mycie rąk. Nasze mamy troszczyły się to, byśmy nie zaniedbywali tej czynności i skrupulatnie nam w tym pomagały.

Koniecznie sprawdź: Dobry krem do rąk RANKING

Ostatnie wydarzenia związane z ogólnoświatową pandemią pokazały jednak, że musimy podejść do tematu zachowania higieny jeszcze bardziej poważnie.

Jak dobrze myć ręce?

Mycie rąk i zachowanie higieny w codziennym życiu

Badania naukowe pokazują, że umycie rąk wodą z dodatkiem mydła w znacznym stopniu usuwa zarówno zanieczyszczenia, jak i znajdujące się na naszych dłoniach wirusy i bakterie. Aby jednak osiągnąć dobry efekt, należy myć ręce przez co najmniej 30 sekund ciepłą wodą z mydłem, a następnie wytrzeć je za pomocą czystego ręcznika.

W ten sposób usuniemy z dłoni niebezpieczne dla naszego organizmu substancje i nie będziemy ich przenosić na przedmioty użytku codziennego. Warto również pamiętać, że należy myć ręce bardzo często, w szczególności po powrocie do domu z miejsc publicznych oraz przed jedzeniem.

Co skutecznie zabija wirusy i bakterie?

Warto pamiętać, że mycie rąk przy pomocy ciepłej wody i mydła usuwa zanieczyszczenia i niebezpieczne zarazki w sposób mechaniczny. Oznacza to, że wirusy i bakterie nie są zabijane a jedynie spłukiwane z rąk.

Jest to wystarczające, aby zabezpieczyć się przed przenoszeniem drobnoustrojów do organizmu i na otaczające nas przedmioty. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy jesteśmy poza domem? Oczywiście nie warto czekać na to, aż będziemy mieli możliwość skorzystania z umywalki.

W miejscach ogólnodostępnych jak sklepy, komunikacja miejska czy urzędy ryzyko zetknięcia się z niebezpiecznymi drobnoustrojami jest o wiele większe ze względu na to, jak wiele różnych osób z tych miejsc korzysta. Tym bardziej więc powinniśmy zadbać o prawidłową higienę rąk, korzystając z innych dostępnych metod.

Mowa oczywiście o środkach dezynfekujących, które skutecznie zabijają wirusy i bakterie oraz są niesamowicie wygodne do użycia w każdym miejscu, jak na przykład żel antybakteryjny z aloesem.

Jak wybrać idealny preparat do dezynfekcji rąk?

Ze względu na szczególną sytuację związaną z pandemią, na rynku pojawiło się mnóstwo preparatów pozwalających na skuteczną higienę rąk. Możemy wybrać formę aplikacji, która najlepiej dopasuje się do naszego trybu życia. Wśród dostępnych środków higieny możemy wyróżnić specjalistyczne płyny do dezynfekcji, antybakteryjne chusteczki czy spraye.

Najczęściej wybieraną i zdecydowanie najwygodniejszą formą są jednak żele antybakteryjne, które są sprzedawane w praktycznych opakowaniach, łatwo jest je zaaplikować na dłonie i dają szybki efekt czystszych rąk. Należy jednak wspomnieć o tym, że substancje zawarte w tego typu preparatach, oprócz tego, że służą do zabijania zarazków, mogą również znacznie przesuszać naszą skórę dłoni.

Warto więc sięgać po takie specyfiki, w których ten problem został rozwiązany. Idealnym przykładem jest żel antybakteryjny z aloesem, który można znaleźć w aptekagemini.pl. Nie tylko skutecznie dezynfekuje, ale również nawilża i pielęgnuje dłonie, co sprawia, że korzystanie z niego jest niezwykle przyjemne.

Jeśli zachowamy zasadę częstego mycia rąk wodą z mydłem oraz dodatkowo wprowadzimy do swojej codziennej rutyny korzystanie z preparatów dezynfekujących, to możemy mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko, aby zachować higienę rąk. Ograniczymy w ten sposób ryzyko zaaplikowania sobie groźnych drobnoustrojów jak również przenoszenia ich na inne przedmioty użytku publicznego.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.