Czysta, gładka i rozświetlona cera to marzenie wielu kobiet. Teraz, dzięki nowoczesnym metodom stosowanym w kosmetologii, spełnienie tego marzenia jest na wyciągnięcie ręki! Sprawdź, na czym polega wodorowe oczyszczanie twarzy i jakie efekty przynosi zastosowanie tej innowacyjnej metody!

Istnieje wiele metod oczyszczania skóry twarzy, ale jedna z nich swoją skutecznością wyróżnia się na tle innych. Mowa o metodzie oczyszczania i rewitalizacji skóry twarzy przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu. Wodorowe oczyszczanie twarzy, znane także jako peeling wodorowy, to stosunkowo nowy sposób na piękną, czystą i promienną cerę.

wodorowe-oczyszczanie-twarzy

Zasługą spektakularnego efektu jest specjalne urządzenie do wodorowego oczyszczania twarzy, które działa w sposób bezpieczny i nieinwazyjny. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej innowacyjnej metody pielęgnacji skóry twarzy? Czytaj dalej!

Czym jest wodorowe oczyszczanie twarzy?

Spis treści

W profesjonalnych salonach znajduje się wiele urządzeń kosmetycznych do twarzy, ale jedno zasługuje na wyjątkowe wyróżnienie. Mowa tutaj o urządzeniu, które umożliwia wykonanie zabiegu wodorowego oczyszczania twarzy. Na czym polega ten innowacyjny zabieg i komu zaleca się jego wykonanie?

Na samym początku należy wyjaśnić, czym tak właściwie jest wodorowe oczyszczanie twarzy. Otóż zabieg ten polega na wprowadzaniu pod skórkę mikrocząsteczek wodoru powodujących udrożnienie kanałów skórnych.

Cząsteczki wodoru wprowadzane są do najgłębszych warstw skóry za pomocą strumienia wody o bardzo wysokim ciśnieniu. Dzięki temu zabiegowi całkowicie możliwe staje się zneutralizowanie działania wolnych rodników odpowiedzialnych za proces starzenia się skóry.

Wodorowe oczyszczanie twarzy – dla kogo

Wodorowe oczyszczanie twarzy to zabieg, który zaleca się osobom zmagającym się z:

 • oznakami przedwczesnego starzenia,
 • szarą, zmęczoną cerą o nierównym kolorycie,
 • nadmierną produkcją sebum,
 • trądzikiem i zaskórnikami,
 • nadwrażliwością skóry.

Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny dlatego można go przeprowadzać na każdym typie cery i o każdej porze roku. Wodorowe oczyszczanie twarzy może zostać wykonane u kobiet w ciąży oraz podczas karmienia piersią.

Zabiegu nie zaleca się jednak osobom, które zmagają się z chorobami przewlekłymi, takimi jak cukrzyca czy nowotwory, lub aktywnymi chorobami skóry. Z zabiegu muszą także zrezygnować osoby z rozrusznikiem serca oraz wszyscy ci, którzy wykazują nadwrażliwość na prąd elektryczny.

Jakie są efekty wodorowego oczyszczania twarzy?

Wodorowe oczyszczanie twarzy to zabieg, który działa kompleksowo – oczyszcza skórę i wyraźnie poprawia jej napięcie. Osoby, które poddały się zabiegowi oczyszczania cery za pomocą wodoru, zauważają spektakularne efekty, wśród których można wymienić:

 • dogłębne oczyszczenie porów,
 • wyrównanie kolorytu skóry,
 • poprawę elastyczności i jędrności skóry,
 • złagodzenie stanów zapalnych,
 • redukcję przebarwień,
 • wyeliminowanie szkodliwych dla skóry wolnych rodników.

Już jeden zabieg wodorowego oczyszczania zapewnia skórze dokładne oczyszczenie, nawilżenie i pełną regenerację.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.