Producenci żywności bardzo często używają szkodliwych dodatków w celu przedłużenia żywotności produktów żywnościowych i w celu zabarwienia ich. Dowiedz się, które barwniki występujące w jedzeniu są najszkodliwsze dla twojego organizmu.

szkodliwe-barwniki-w-pozywieniu

E102 czyli tartrazyna

Występuje w napojach w proszku, przeznaczonych do rozpuszczania w wodzie, sztucznych miodach, musztardach, zupkach w proszku, galaretkach, dżemach, powidłach i napojach bezalkoholowych. W przypadku astmy może spowodować groźne alergie. Jest przyczyną występowania bezsenności, depresji, dekoncentracji, a nawet czasem nadpobudliwości. W połączeniu z benzoesami może powodować ADHD u dziecka.

E104 czyli żółcień chinolinowa

Występuje w napojach gazowanych, cukierkach, tabletkach na kaszel, lodach, galaretkach. Jest powodem powstawania groźnych alergii, wysypek, zaczerwienienia skóry oraz może wpływać na nadpobudliwość u dzieci. Niebezpieczeństwo dla astmatyków oraz osób uczulonych na aspirynę. Podejrzewa się, że E104 wywołuje nowotwory wątroby.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Uważaj na wątrobę! Sprawdź, jakie są objawy uszkodzenia wątroby

E110 czyli żółcień pomarańczowa

Zawarta w gumach do żucia, musztardach, zupkach w proszku, marmoladach, dżemach, a nawet zbożowych płatkach śniadaniowych. Niebezpieczna dla astmatyków- może wywoływać alergie i nasilać objawy choroby. Podejrzewana jest o występowanie nowotworów wątroby i nadpobudliwości u dzieci.

E127 czyli erytrozyna

Zawarta w owocach konserwowych, zazwyczaj w wiśniach, koktajlach wiśniowych. Może powodować dekoncentrację, trudności w nauce. E127 jest niebezpieczny dla osób, które mają problemy z chorobami tarczycy.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Kaszanka – kalorie

E151 czyli czerń brylantowa

Występuje w wyrobach cukierniczych, kawiorach rybnych w celu zafarbowania ich, galaretkach. Negatywnie wpływa na ludzkie jelita, może przekształcić się w nim w szkodliwe związki. Niebezpieczny jest dla osób uczulonych na salicylany.

E173 czyli aluminium

Stosowany jest na wierzch ozdób przeznaczonych na ciasta i torty. Może powodować problemy z pamięcią, a nawet chorobę Alzheimera. Wywołuje choroby nerek, płuc. Negatywnie wpływa na układ krwionośny, rozrodczy oraz nerwowy.

0 Udostępnień
(6głosów, średnia: 4,83 z 5)
Loading...
Emilia Maria
Witam, mam na imię Maria i jestem nowym autorem na portalu Kobieco.pl. Mam nadzieję, że moje artykuły będą rzeczowe oraz na temat, na pewno Wam się spodobają. Zapraszam do lektury! e-mail: emka@op.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.