Jeśli coś robisz, rób to porządnie i porządnie się do tego przygotuj. Albo się angażujesz na sto procent, albo… nie ma wyników. Trening niestety (nie dla wszystkich) jest czymś, w co należy się zaangażować.

Błędy treningowe wynikające z psychiki

Najważniejszym organem biorącym udział w treningu nie są wcale mięśnie, ale… mózg. Trening jest udany lub nie właśnie z powodu jego oddziaływania na resztę. Niektórzy podejmują decyzję o rozpoczęciu uprawiania jakiegoś sportu i pragną natychmiastowych wyników. Ale nie mają nawet jeszcze żadnego wyznaczonego celu. A to przecież najważniejsze. Równie ważne jest, by nie były to cele wygórowane, ale na miarę aktualnych zdolności. Na tym polega rozwój. Innym często popełnianym błędem jest brak odpowiedniej koncentracji. Lepiej odpuścić sobie trening, niż robić go byle jak. Na trening należy przyjść z czystą głową. Zamartwianie się podczas niego niezapłaconym rachunkiem sprawia, że zdarzają się pomyłki, zapomina się następnego ćwiczenia, robi się je nieefektownie. Najlepiej przyjąć, że za drzwiami sali treningowej jest inny świat, w którym nic się nie liczy, oprócz treningu. W czasie ćwiczeń często do głowy przychodzą świetne rozwiązania.

Błędy w czasie treningu

Błędem numer jeden jeśli chodzi o sam trening to brak systematyczności. Bywa, że ludzie przez pierwsze tygodnie pracują intensywnie, a następnie zaczynają tracić stopniowo zainteresowanie i ćwiczą w kratkę, aż w końcu w ogóle przestają. Winą za to należy obarczyć brak motywacji ale często również kiepsko dobrany trening, który jest po prostu nudny. Powinien być zróżnicowany. Wielkim błędem jest również pominięcie rozgrzewki. Jest ona bardzo istotna dla wszystkich sportowców, co wie nawet dziecko w szkole podstawowej.

Ćwiczenia rozciągające powinno się robić nie tylko przed treningiem, ale i po nim. Na koniec należy wspomnieć o złej diecie. To dieta odpowiada za połowę sukcesu! Dlatego po wyjściu z siłowni od razu rzucanie się na wysokokaloryczne jedzenie jest po prostu wyrazem braku poszanowania dla własnego podjętego wysiłku.

 

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.