Każdy z nas wie, że podczas nauki najważniejsza jest systematyczność. O wiele łatwiej przychodzi Nam przyswajanie mniejszych partii materiałów na bieżąco, aniżeli całości w bardzo krótkim okresie czasu, gdyż wtedy możemy sobie z tym nie poradzić i doprowadzić do nie zaliczenia egzaminu.

Bardzo często po prostu nie wiemy, jak się do tego zabrać, aby zmotywować się do regularnego przygotowywania się, gdyż nie jest to dla nas zbyt zachęcająca perspektywa. Dlatego też każdy człowiek potrzebuje odpowiednich bodźców motywujących go do nauki.

Rozłóż sobie materiał

systematycznosc-w-nauce

Bardzo ciężko jest nauczyć się na egzamin w ciągu jednego wieczora, natomiast kiedy ta nauka zostanie rozłożona w przeciągu większej jednostki czasu, to okazuje się, że wystarczającym jest przerobienie danego zagadnienia, przykładowo co drugi dzień.

Wtedy nie przemęczamy swojego organizmu, nie zniechęcamy się zbyt szybko do porzucenia swojej nauki i w znacznie łatwiejszy sposób przyswajamy potrzebną nam wiedzę.

Odpowiednia zachęta do tego, aby przygotowywać się systematycznie może sprawić, że zyskamy na tym więcej, niż byśmy się tego spodziewali.

Uwierz, że Ci się uda

Jednym z najlepszych sposobów na własną motywację do nauki ma także ocena. Pozytywne wyniki własnych rezultatów pracy są bardzo silnym środkiem motywującym. Kłamstwem nie jest, iż każdy z nas bardzo lubi, gdy zostanie pochwalony za swój wysiłek włożony w ciężką pracę.

Stosuj pochwały

Pochwały potrafią zmotywować nawet największych leniuchów, bo docenianie nawet drobnych postępów jest bardzo motywujące do dalszej pracy.

Należy jednak pamiętać, aby nie krytykować swojego dziecka za małe niepowodzenia, ponieważ może to być dla pociechy bardzo demotywujące i sprawić, że zwątpi w swoje możliwości i straci chęć do nauki.

Nie należy przykładać największej uwagi do tego, jaki był końcowy efekt nauki, a na drogę, którą musieliśmy pokonać, aby dojść do tego celu, w którym się znajdujemy.

Każdy krok jest w takim przypadku bardzo istotny, bo to, że tym razem nam się nie udało wcale nie oznacza, że będzie tak samo kolejnym razem.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.