Kobiety, które przekroczyły 30 rok życia, często zastanawiają się nad optymalnymi zabiegami pielęgnacyjnymi dla swojej skóry. Z jednej strony pojawia się pytanie o potrzebę wsparcia medycyny estetycznej, z drugiej zaś nadal istnieje wiele możliwości zabiegów kosmetycznych.

Co w tym przypadku wybrać? Spróbujemy pomóc Ci dokładnie zrozumieć potrzeby Twojej skóry w tym kluczowym momencie życia.

Nasza skóra po 30-ce i jej pielęgnacja

Każda z nas marzy o zachowaniu młodzieńczego wyglądu jak najdłużej. Jednakże, po 25. roku życia proces produkcji kolagenu i elastyny zaczyna się spowalniać. To właśnie wtedy warto zwrócić uwagę na produkty, które wspierają naszą skórę w opóźnianiu pierwszych oznak starzenia poprzez głębokie nawilżanie.

zabiegi-dla-30latki

Twoją uwagę powinny także przyciągaćprodukty zawierające kwas hialuronowy, antyoksydanty, przede wszystkim witaminę C. W trosce o skórę warto również zainwestować w krem z wysokim filtrem SPF – nie tylko chroni przed słońcem, ale także opóźnia procesy starzenia się skóry. W celu wyboru odpowiedniej pielęgnacji, skonsultuj się z kosmetologiem!

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej dla 30-latek

Jakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej będą najlepsze dla 30-latki? Odpowiedź na to pytanie zależy od indywidualnych potrzeb i predyspozycji każdej kobiety.

Ważnym jest, by podejść do pielęgnacji holistycznie, korzystając z różnorodnych terapii. Wspólnie z kliniką medycyny estetycznej ESTEklinika przygotowaliśmy listę zabiegów, które na pewno idealnie sprawdzą się dla kobiet 30+:

Toksyna botulinowa

Jeżeli marzysz o zniwelowaniu zmarszczek i oczekujesz efektu niemal natychmiastowego, toksyna botulinowa będzie najlepszym rozwiązaniem. Zmarszczki mimiczne to problem, z którym boryka się wiele młodych kobiet. Wraz z upływem lat, pod wpływem różnorodnych czynników, w tym stopniowej utraty kolagenu w skórze, stają się one coraz bardziej widoczne i mogą niekorzystnie wpływać na nasz wygląd.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na walkę z nimi jest zabieg z użyciem toksyny botulinowej, którego zadaniem jest blokowanie przewodzenia impulsów nerwowych do mięśni, co powoduje, że skóra przestaje się marszczyć, pozostaje gładka i jędrna.

Mezoterapia mikroigłowa

Mikronakłuwanie pulsacyjne to skuteczna technika dostarczania wybranych substancji czynnych głęboko do naskórka oraz skóry właściwej. Jego działanie prowadzi do znaczącego wzrostu produkcji elastyny i kolagenu, odpowiedzialnych za młodzieńczy wygląd i jędrność skóry.

W przypadku mezoterapii mikroigłowej osoba wykonująca zabieg ma pełną cyfrową kontrolę nad procesem. Efekty mikronakłuwania widać już po pierwszym zabiegu.

Karboksyterapia

Karboksyterapia to zabieg polegający na kontrolowanym podawaniu dwutlenku węgla w wybrane okolice – twarz, ciało czy skórę głowy. Gaz dociera do tkanek, które wymagają głębokiej regeneracji. Jakie są wskazania do zabiegu?

Najczęściej to niedoskonałości skóry, tj. cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej czy rozstępy, a także worki pod oczami czy nawet wypadanie włosów.

Dzięki zabiegowi, naczynia krwionośne się rozszerzają, co zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych. Zabieg także powoduje intensywną produkcję kolagenu i elastyny oraz rozpad komórek tłuszczowych.

Medycyna estetyczna – czy warto?

Każda z nas marzy o zachowaniu pięknej jędrnej skóry przez długie lata. Kiedy ma się 20 lat, nawet nie możemy sobie wyobrazić, że kiedyś nastąpi dzień, w którym pojawi się pierwsza zmarszczka, pierwsze rozstępy czy cellulit.

Dlatego warto skorzystać z pomocy medycyny estetycznej, której zadaniem jest poprawa atrakcyjności, a co za tym idzie, jakości życia! Pamiętaj, że część zabiegów z zakresu medycyny estetycznej może wykonywać tylko lekarz, dlatego ufaj tylko sprawdzonym klinikom. Nie decyduj się samodzielnie na zabieg – skonsultuj się najpierw z dermatologiem.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.