Bez względu na to, czy jesteś mamą pierwszego dziecka, czy masz za sobą już jakieś noworodkowe doświadczenia – okres karmienia piersią może przynieść ze sobą wiele niespodzianek.

Mleka może być za dużo bądź też za mało… Na szczęście natura wyposażyła nas w wiele wspaniałych produktów, którymi możesz się wspomóc.

Koniecznie przeczytaj: najnowszy ranking laktatorów elektrycznych

Zioła – pomoc przychodzi z natury

karmienie-niemowlaka

Zioła wspierają ludzki organizm od zarania dziejów. Również współcześnie, pomimo wysoko rozwiniętej medycyny, chętnie wspomagamy się preparatami, które zawierają roślinne substancje.

Zwłaszcza w okresie karmienia, kiedy kobieta musi szczególnie uważać na to, jakie farmaceutyki stosuje, chętnie szukamy pomocy w rozmaitych dolegliwościach pośród sprawdzonych, zielarskich receptur.

Jeżeli masz problemy z produkcją pokarmu, bez obaw możesz sięgnąć po preparaty oparte na bazie roślin: w formie przygotowanych samodzielnie naparów, czy też dostępnych w aptece saszetek wspierających  laktacje. Trzeba tylko wiedzieć czego szukać.

Popularne rośliny wspierające laktacje

Najczęściej spotykane są mieszanki zawierające w składzie: owoc kopru włoskiego i liście melisy. Często uzupełnia się je również o ekstrakt ze słodu jęczmiennego i pozyskiwany z ziaren tej samej rośliny beta glukan.

Tak dobrane składniki, jeżeli włączymy je na stałe do naszej diety, zagwarantują nam pomoc w tym pięknym, ale niejednokrotnie wymagającym czasie. Jak dokładnie działają?

Koper włoski – ulga dla układu pokarmowego

Owoc kopru włoskiego z pewnością zna każda mama. To główny składnik wielu herbatek dla maluchów, które pomagają im uporać się z kolkami i problemami z trawieniem. Jego dobroczynne właściwości w tym zakresie może wykorzystać również kobieta karmiąca, która boryka się z dolegliwościami takimi jak uczucie pełności i wzdęcia.

Co więcej, substancje obecne w owocach kopru, wspierają aktywność gruczołów mlecznych, co wpływa korzystnie na produkcje pokarmu.

Jęczmień – wewnętrzne odżywienie

Słód jęczmienny jest naturalnym źródłem zdrowych cukrów. Jego wysoka wartość odżywcza to dodatkowe wsparcie dla organizmu mamy, który w trakcie karmienia piersią mobilizuje wszystkie swoje siły do tego, aby zapewnić dziecku jak najlepszej jakości pożywienie.

Jeżeli mama w trakcie karmienia zaniedba swoją dietę – może się to odbić na jej zdrowiu różnymi niedoborami.

Melisa – spokój jest najważniejszy

Dobrym uzupełnieniem tych wszystkich składników są liście melisy. To zioło jest powszechnie znane ze swoich właściwości kojących i uspakajających. Jego spożywanie poprawia samopoczucie, a także wpływa korzystnie na dobry sen.

Jeżeli nie masz czasu na to, aby samemu przygotowywać ziołowe mieszanki, skorzystaj z dostępnych w aptekach saszetek wspierających laktacje. Dostaniesz gotowy produkt, zawierający wszystkie niezbędne składniki, które wesprą cię w karmieniu Twojego maleństwa.

Koniecznie sprawdź:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.