Większości z nas nauka pewnych rzeczy przychodzi niestety w bardzo oporny sposób. Niekiedy nie mamy chęci do poszerzania swojej wiedzy, nabywania nowych umiejętności, gdyż najzwyczajniej brakuje nam do tego odpowiedniej motywacji.

nauka

Nie jest kłamstwem stwierdzenie, że praktycznie każdą osobę można w odpowiedni sposób zmotywować, a w tym przypadku do nauki. Tylko należy zrobić to w odpowiedni sposób i w pewnym sensie dobrać adekwatny środek motywacji dla konkretnej osoby.

Podejście materialne

Część osób może zachęcić oczywiście motywacja pieniężna. Pewna kwota pieniędzy może być dość sporym zapalnikiem do tego, aby nieco dłużej przysiąść nad książkami i trochę dłużej w nocy pomęczyć się z pewnymi zadaniami rozwiązującymi dany problem. Mając przed sobą wizję otrzymania tak atrakcyjnej nagrody, każdy z pewnością nie będzie stawiał większych oporów przed tym.

Niemniej jednak niektórym osobom wystarcza fakt, że samorealizują się w swoich postanowieniach dzięki wytężonej i ciężkiej nauce i to jest dla nich największą motywacją. Osiąganie sukcesów na polu naukowym czy też zawodowym, pochwały od swoich rodziców, przynależność do pewnych grup rówieśników jest tym, co najbardziej motywuje ich do ciężkiej pracy.

Znajdź sposób, który Ci odpowiada

Wszystko zależy od indywidualności każdego z nas. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że dany środek motywacji efektywnie zadziała na każdą osobę w ten sam sposób.

Ucz się tego, co lubisz

Bardzo dobrym, jak nie najlepszym środkiem motywacyjnym jest to, czy uczymy się rzeczy, które nas interesują, czy tego, co musimy, ale jednak wewnętrznie nie chcemy. Zmuszając się do czegoś przychodzi nam to z ogromną trudnością, a nawet bardzo często porzucamy taką naukę na samym starcie.

Natomiast przyswajając wiedzę z dziedziny, którą jesteśmy zainteresowani możemy poczynić bardzo duże postępy nawet w krótkim okresie czasu, gdyż przychodzi nam to z przyjemnością. Dlatego też należy znaleźć coś interesującego dla siebie w każdej z dziedzin, z którą przyjdzie nam do czynienia, gdyż w ten sposób będziemy mogli znacznie łatwiej przyswoić wiedzę.

 

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.