Płatki owsiane z mlekiem i malinami firmy Nestle o nazwie Nesvita są propozycją jednego z popularnych ostatnio produktów typu instant.

platki-owsiane-z-mlekiem-i-malinami-nesvita

O produkcie

Płatki owsiane z mlekiem i malinami przygotowuje się jedynie z użyciem gorącej wody. Wszystkie składniki jak płatki owsiane, mleko w proszku oraz smak malinowy znajdują się już w opakowaniu, które wystarczy otworzyć. W opakowaniu o wadze 50 gramów znajduje się porcja płatków dla osoby dorosłej lub dziecka. Płatki powstały z myślą o osobach, które nie mają zbyt wiele czasu na przygotowanie posiłków, albo nie mają miejsca by to zrobić należycie, na przykład w pracy. Małe opakowanie jest o tyle dobre, że można je zabrać ze sobą w plecaku lub torebce.

Kalorie i sztuczne dodatki w płatkach

platki-owsiane-z-mlekiem-i-malinami-nesvita

Pierwszą rzeczą, jaka zwraca uwagę, gdy bierzemy do rąk opakowanie produktu, to duża ilość kalorii. W 100 gramach produktu znaleźć można aż 392 kalorie. Jedna porcja z wodą to około 140 kalorii, które pochodzą niestety głównie z węglowodanów niepochodzących z płatków owsianych (których jest w produkcie około 60%), lecz z cukru. Trudno uwierzyć w to, że osoba dorosła, a nawet dziecko, poczują się nasyceni jedną porcją dania, ponadto duża zawartość cukru zaostrza dodatkowo apetyt, przez co już niedługi czas po śniadaniu wzrasta ochota na kolejne przekąski. Co ciekawe na opakowaniu zawarta jest informacja, że produkt jest mniej słodki.

platki-owsiane-z-mlekiem-i-malinami-nesvita

Trudno powiedzieć od czego mniej słodki, ale jeśli firma produkowała wcześniej płatki z jeszcze większą zawartością cukru, to naprawdę nie ma się czym chwalić. Po otwarciu opakowania zwraca uwagę mocno owocowy zapach, przez co od razu wiadomo, że danie zostało wzmocnione sztucznymi aromatami. Prawdziwych malin jest tam, według opakowania 2,0%. Oprócz tego produkt zawiera mleko w proszku, które może być silnym alergenem. To, co dobre w produkcie to stosunkowo wysoka zawartość błonnika przez dodatek owsa. Jednak duża ilość cukru zmniejsza wchłanianie witamin w nim zawartych. Płatki te mogą pełnić rolę słodkiej przekąski i to od czasu do czasu, ale nie nadają się jako pełnowartościowe śniadanie.

0 Udostępnień
Hej, mam na imię Magda, będę prowadzić testy produktów spożywczych. Myślę, że jest zapotrzebowanie na takie treści, powstają codziennie nowe produkty i marki spożywcze, ciężko się połapać w tym szumie medialnym które z produktów są godne uwagi a które po prostu stratą czasu i zdrowia. Czytając mój dział będziesz wiedzieć jakich produktów się wystrzegać. Będę na bieżąco testować produkty żywnościowe aby odkryć to co często jest ukrywane przez producentów żywności. Zapraszam do lektury! Kom. 0048 505-677-663, e-mail: Wojowicz.M@o2.pl