Piękna kobieca stylizacja paznokci to dziś codzienność. Jednak nieodpowiednio wykonana może być wyłącznie chwilowa i zupełnie nieopłacalna. Zastanawiasz się, od czego zależy trwałość manicure hybrydowego?

Można wyróżnić trzy najpopularniejsze błędy, jakie są popełniane przy ich wykonywaniu. Zapoznaj się z nimi, a Twój manicure hybrydowy stanie się równie ładny, co wytrzymały.

Właściwe przygotowanie paznokci

Dobrze wykonany manicure hybrydowy nie odpryskuje i jest odporny na zarysowania, a cała stylizacja nie schodzi, tylko odrasta wraz z płytką paznokcia. Aby tak było, proces ich powstawania musi być złożony z kilku ważnych aspektów.

Pierwszym i jednym z najważniejszych etapów manicure hybrydowego jest przygotowanie powierzchni paznokci i ich okolic do nałożenia lakierów. Nie chodzi tu wyłącznie o nadanie pięknego kształtu płytkom, ale głównie o ich zmatowienie i odtłuszczenie przy pomocy bloku polerskiego oraz cleanera.

Ważne jest także uporządkowanie skórek wokół paznokci. Zadarte czy nachodzące na paznokieć są nieestetyczne i sprawiają, że baza nie będzie miała szansy na prawidłowe przyleganie do paznokci. Sięgnij po radełko lub drewniany patyczek i delikatnie je odsuń, a następnie wytnij przy pomocy cążek.

Odpowiednia baza hybrydowa – podstawa każdego manicure

trwalosc-manicure-hybrydowego

Prawidłowo przygotowana płytka paznokcia na nic się nie zda, jeśli nie użyjemy dobrej bazy hybrydowej. To od niej bowiem zależy, czy nałożony kolor będzie się trzymał, czy cała stylizacja odpryśnie już po kilku dniach. Baza hybrydowa jest pierwszą warstwą, stanowiącą podstawę pod pozostałe, jeśli więc będzie słabej jakości, cały manicure szybko ulegnie zniszczeniu.

Ważny jest także sposób jej nakładania. Zalane bazą skórki pod wpływem wody w kąpieli czy chociażby przy zmywaniu naczyń szybko staną się miękkie, przez co lakier zacznie od nich odstawać. Od tego już niedaleka droga do zepsucia stylizacji – wystarczy, że przypadkowo zadrzesz ten fragment, np. czesząc włosy lub sięgając po dokumenty.

Stosuj bazy hybrydowe z dobrych, sprawdzonych firm. Zwróć uwagę na ich właściwości i wybieraj spośród klasycznych lub witaminowych. Pamiętaj, że występują one także w kolorze, np. light pink lub nude pink, dzięki czemu już na starcie możesz nadać swoim paznokciom odpowiedni odcień.

Dobra jakościowo lampa UV/LED

Dokładnie oczyszczone i odtłuszczone płytki, a następnie równo nałożony lakier hybrydowy to czynności, które prowadzą do stworzenia manicure hybrydowego. Jednak bez urządzenia, które owy lakier utwardzi, cały zabieg pielęgnacyjny nie zakończy się sukcesem.

Niezbędna będzie do tego lampa UV/LED o odpowiedniej mocy. Przy jej użyciu możliwe będzie utwardzenie każdej warstwy – od bazy, przez kolor, do topu. W przypadku lamp LED warto postawić na model o mocy naświetlania 24 W lub więcej, a przy lampach UV 36 W i więcej.

Słabsze mogą nierównomiernie oświetlać paznokcie, w związku z czym lakiery nie zostaną całkowicie utwardzone. W rezultacie stylizacja będzie bardzo nietrwała, szybko się pomarszczy i odpadnie. Postaw na dobrą lampę, a Twoje paznokcie nigdy nie stracą blasku.

Te trzy aspekty najczęściej wpływają na trwałość stylizacji paznokci, ale nie są jedynymi. Wśród trudności pojawiają się także inne aspekty, mające wpływ na nasz manicure. Może to być np. zbyt grubo nałożony lakier lub zbyt krótki czas utwardzania mocno napigmentowanych odcieni.

Zużyty sprzęt ze słabnącymi żarówkami także nie będzie sprzyjał tworzeniu pięknych paznokci. Miej to na względzie, a Twój manicure już zawsze będzie zachwycał.

Podobne wątki:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.