Okrzemki czyli żywe organizmy są już dobrze znane jako superfood, codziennie je spożywamy. Jednym z powszechnie występujących żywych organizmów niewidocznych gołym okiem są wcześniej wspomniane okrzemki.

Występowanie okrzemek

Okrzemki występują w każdej wodzie na świecie, słonej i słodkiej. Występują w ogromnych ilościach i potrafią rozmnażać się w błyskawicznym tempie.

Pełnią rolę pokarmu dla organizmów żyjących w wodzie, począwszy od ryb, a skończywszy na tak ogromnych ssakach jakimi są wieloryby.

okrzemki

Okrzemki stanowią podstawę pożywienia dla nich. Nie przetrwały by te zwierzęta gdyby nie one. Już samo to, że tak wielkie zwierzę jak wieloryb jest w stanie przeżyć żywiąc się w dużej mierze tymi organizmami daje wiele do myślenia.

Co więcej i człowiek potrzebuje okrzemek do przeżycia, choć zwykle w ogóle nie zdaje sobie z tego sprawy. Nie wie, że sam także je codziennie spożywa i powinien to robić dla zachowania zdrowia.

Okrzemki – właściwości

Ze względu na łatwość mnożenia tych mikroorganizmów w wielu sklepach ze zdrową żywnością i w internecie dostępne są naturalne środki zawierające okrzemki. Kupić je można pod postacią ziemi okrzemkowej zarówno spożywczej jak i dla innego zastosowania.

Pęcherzyki okrzemek mają ładunek ujemny, podczas gdy większość szkodliwych substancji ma ładunek dodatni.

Mają one zatem swój udział w wyłapywaniu szkodliwych i toksycznych substancji i pomagają w ich wydalaniu. Są bardzo pomocne w procesie detoksykacji organizmu, na przykład w czasie diety oczyszczającej.

Okrzemki znacząco przyśpieszają metabolizm, są w stanie poprawić urodę, skórę, włosy, paznokcie. Ziemia okrzemkowa spożywcza ma duże znacznie w procesie usuwania niechcianych pasożytów z ciała, ponieważ powoduje ich obumarcie.

Stosowana zewnętrznie niszczy pchły i kleszcze na przykład u zwierząt, likwiduje wszy ludzkie i inne drobne pasożyty. Nadaje się jako naturalny środek przeciw pasożytom u zwierząt domowych i hodowlanych.

Ziemia okrzemkowa w znaczący sposób podnosi odporność organizmu oraz zapobiega złemu wpływowi niekorzystnych dodatków żywnościowych na organizm.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.