Olejowanie włosów – czy istnieje dziś ktoś, kto go nie zna? Każdy chce dziś używać olejków i nie dlatego, że jest tak modnie i niekonwencjonalnie. Oleiste substancje zyskały swą sławę główne dzięki skuteczności.

To jedyne w pełni naturalne, bezpieczne i wszechstronne produkty, które działają jak profesjonalna kuracja wprost z fryzjerskiego salonu.

Aby jednak olśnić innych wyśmienitą kondycją i blaskiem swoich włosów, warto znać kilka sprytnych trików, dzięki którym olejowanie przerodzi się w profesjonalny i niezwykle skuteczny zabieg. Oto najlepsze lifehacki o olejowaniu włosów.

Olejuj włosy z głową

pielęgnacja-włosów-olejami

W olejowaniu włosów chodzi nie tylko o to, by upiększyć włosy na całej długości. Naturalne olejki idealnie nadają się do pielęgnacji skóry głowy i cebulek. Wzmacniają włosy od nasady oraz skutecznie oczyszczają skórę głowy, dzięki czemu nie nadbudowują się na nich resztki kosmetyków lub nadmiar keratyny.

Tak działa np. mało znany olejek z wiesiołka lub olej jojoba o składzie podobnym do składu ludzkiego sebum. Olejowanie włosów zawsze zaczynaj od nałożenia oleju na skórę głowy, a następnie rozprowadź go na całej długości włosów.

Olejowanie najlepiej „smakuje” na mokro

Mokre, a dokładniej: wilgotne włosy po kąpieli mają zwiększoną chłonność, dlatego, jeśli tylko masz więcej czasu – staraj się olejować uprzednio wymyte włosy. Olejek potrzebuje minimum 30 minut, aby zadziałał z pełną mocą na pasma i skórę głowy.

Jeśli nie masz czasu, możesz nałożyć olejek przynajmniej na kwadrans – już nawet 15 minut z olejkiem jest w stanie znacznie poprawić kondycję włosów.

Ciepło traktuj olejki

Cząsteczki zawarte w naturalnych olejkach pod wpływem ciepła „dostają wigoru”: poruszają się szybciej i łatwiej wnikają w głębsze struktury włosa, dlatego po olejowaniu zapewnij włosom i skórze głowy ciepło: owiń je w czepek fryzjerski, okryj głowę ręcznikiem i taki turban ogrzej dodatkowo ciepłym nawiewem suszarki. Dzięki temu zintensyfikujesz efekt olejowania włosów.

Cała noc z olejkiem

Olejek do włosów to odżywka, którą można zostawić na włosach tak długo…jak tylko chcesz. Doskonale działa na włosy tzw. całonocne olejowanie włosów – czyli pozostawienie oleju na włosach i skórze głowy po to, by zmyć go rano i cieszyć się pięknymi, doskonale odżywionymi, sprężystymi i lśniącymi włosami.

Oleje służą do masażu

Skóra głowy nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Wykonaj delikatny masaż skalpu zaraz po nałożeniu olejku – pobudzisz cebulki do pracy, ponieważ wzmocnisz ukrwienie skóry i wymianę tlenową w komórkach.

Już po kilku takich olejowaniach cebulka włosa wzmocni się, pasma przestana wypadać, a ich wzrost przyspieszy.

Olej do włosów, olej do… łusek

Włos tak naprawdę nie jest gładki, lecz zbudowany z keratynowych łusek, które warstwowo, niczym maleńkie dachówki nałożone są na jego zewnętrznej warstwie. Im bardziej odchylone, tym bardziej zniszczony włos, który traci nawilżenie i sprężystość.

Cząstki olejków są w stanie dopasować się idealnie do owych łusek – pod warunkiem, że dobierzesz je do porowatości włosów – czyli rodzaju włosów i wyglądu mikroskopijnych łusek. Innymi słowy – olej dobieraj do porowatości włosów.

Emulguj olej!

Brzmi jak zaklęcie rodem z Hogwartu lub zaawansowane doświadczenie chemiczne, ale tak naprawdę jest to sprytny lifehack, dzięki któremu olejek doskonale zmyje się z Twoich włosów nawet po całonocnym olejowaniu: wystarczy, że przed samym myciem włosów nałożysz na nie warstwę maski lub odżywki – te produkty sprawią, że pozostawiony na włosach nadmiar oleju zneutralizuje się i z łatwością zmyjesz nawet wyjątkowo tłusty i gesty olejek z włosów.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.