Owoce morza – ostrygi, są wartościowym posiłkiem. Ludy od wieków żyjące nad wielką wodą słyną ze zdrowia. Ostrygi słyną jako smaczny posiłek, afrodyzjak oraz jako symbol. To właśnie one produkują drogocenne perły.

Ostrygi jako afrodyzjak

Większość z pewnością kojarzy ostrygi jako szczególny afrodyzjak (nie tylko ze względu na to, że znaleźć w nich można perły). Nie jest to tylko legenda, ma swoje podstawy. Wszystko dzięki temu, że ostrygi i inne mięczaki poławiane z mórz i oceanów zawierają wyjątkowo duże ilości cynku.

Ostrygi

Jest on znany z dobroczynnego wpływu na układ rozrodczy mężczyzn i kobiet, na przykład wyraźnie poprawia jakość męskiego nasienia. Oprócz tego ostrygi przyczyniają się do wzrostu potencji, ponieważ cynk jest odpowiedzialny także za podnoszenie się poziomu testosteronu. Wszystko w sposób naturalny.

U kobiet cynk reguluje cykl miesiączkowy przez co zapłodnienie jest bardziej prawdopodobne i łatwiejsze. Nic dziwnego, że osoby zajadające się ostrygami zawsze cieszyły się większą witalnością niż te, które z różnych względów unikają tego przysmaku.

Inne właściwości ostryg

Lecz dobroczynne działanie ostryg nie kończy się wcale na rozwiązaniu różnych problemów z płodnością. Okazuje się, że ostrygi są też bogatym źródłem witaminy B12. Oprócz tego zawierają żelazo w ilości około połowy wymaganego dziennego spożycia, magnez, wapń oraz potas.

Znajduje się tu również zbawienny dla tarczycy jod. Oprócz tego zawarty w nich cynk doskonale wpływa na układ odpornościowy, pozwalając chronić się przed chorobą, jak również szybciej ją uleczyć.

Oczywiście znajdziemy tu również pożyteczne kwasy tłuszczowe nasycone oraz rozpuszczalne w tłuszczach witaminy, w tym witaminę D niezbędną dla utrzymania odpowiedniej gospodarki hormonalnej, co również ma wpływ na płodność. Ostrygi są owocem morza przeznaczonym głównie dla osób zdrowych.

Nie powinny ich spożywać osoby chorujące na dnę moczanową, jak również alergicy, ponieważ są jedną z najczęstszych przyczyn wystąpienia nieraz gwałtownych reakcji alergicznych.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.