Masz ochotę odwiedzić parki narodowe USA? Choć czasami nie zdajemy sobie z tego sprawy, Ameryka Północna to kontynent o niesamowicie różnorodnych warunkach przyrodniczych, często zupełnie odmiennych od tego, co możemy podziwiać w Europie. To miejsce, gdzie znajdziemy wiele cudów natury. Planując podróż do USA, warto wziąć ten fakt pod uwagę i wybrać się do chociaż kilku niesamowitych parków narodowych tego kraju.

Parki narodowe USA – jak dolecieć?

Loty USA – Polska wiążą się z koniecznością przesiadek, szczególnie, jeśli zależy nam na pieniądzach. Generalna zasada jest prosta – im więcej przesiadek, tym bilety lotnicze do Ameryki będą tańsze.

W sieci pojawia się coraz więcej promocji na te interkontynentalne połączenia – warto być na bieżąco z nowinkami proponowanymi przez wyszukiwarki połączeń takie jak Fru.pl. Czasami można trafić na niewiarygodnie tanie bilety.

A uwierzcie nam – naprawdę warto…

[irp]

Park Narodowy Gór Skalistych

To gratka przede wszystkim dla miłośników turystyki górskiej. Góry Skaliste przecinają Stany Zjednoczone od pustyni Chihuahua, która znajduje się na granicy z Meksykiem, aż do pogranicza stanu Montana z kanadyjską prowincją Alberta.

Obszar parku narodowego obejmuje południowe tereny łańcucha Front Rage. Najwyższym szczytem jest tu Longs Peak, który liczy sobie 4345 m. n. p. m. Warto odwiedzić Góry Skaliste, bo to zupełnie inne góry niż znane nam Tatry czy Beskidy.

Park Narodowy Yellowstone

Jest jednym z najsłynniejszych amerykańskich parków narodowych, a także najstarszym parkiem narodowym na świecie – założono go w roku 1872. Znajduje się na granicy stanów Wyoming, Montana i Idaho i powstał z myślą o ochronie unikatowych gejzerów, gorących źródeł, wulkanów błotnych…

Na terenie parku Yellowstone można spotkać łosie, bizony, baribale, niedźwiedzie grizzly czy wapiti. Fauna jest więc fascynująca – ale i tutejsza florą można się zachwycić. Najpowszechniejsza jest tu sosna wydmowa, porastająca ok. 80% powierzchni parku.

[irp]

Park Narodowy Yosemite

Prawdziwy cud natury położony w stanie Kalifornia. Zapewne wszyscy znamy go z podręczników geografii. Obejmuje 3000 km2 gór Sierra Nevada i szczyci się największym polodowcowym kanionem na świecie. W centrum parku znajduje się wysoki na 372 m wodospad Yosemite.

My rzuciliśmy tylko hasła. Jesteśmy pewni, że wszystkie miejsca, które Wam wskazaliśmy, znaleźliście szybciutko w Google i… chcecie natychmiast wyruszać. Loty USA – Polska to jedno – pamiętajcie też o tym, że obywatele Polski, chcąc wjechać na teren USA, muszą legitymować się wizą.

Proces wizowy bywa skomplikowany – warto więc o tę formalność zatroszczyć się z wyprzedzeniem, by nie okazało się, że trzeba będzie anulować nasze rozległe plany…

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.