Przy wyborach i zakupach prezentów dla bliskich nam osób często kierujemy się kilkoma kryteriami. Dobry prezent powinien być dobrany do potrzeb i gustu swojego przyszłego posiadacza. Często jednak decydująca przy wyborze jest cena prezentu.

Nie każdy może pozwolić sobie na sprawienie komuś naprawdę luksusowego upominku, więc zależy nam na tym, aby niewielkim nakładem pieniędzy móc „upolować” coś wyjątkowego, co trafi w oczekiwania i upodobania obdarowywanego.

iperfumy-opinie

Jakie upominkowe rozwiązania będą zatem słuszne, jeżeli zależy nam na zachowaniu finansowego umiaru, a zarazem sprawieniu komuś naprawdę miłego podarunku?

Poniżej znajdziecie kilka podpowiedzi, które być może okażą się pomocne przy obmyślaniu prezentowego planu – a w niektórych z nich można w ogóle obejść się bez kupowania – wystarczy tylko odrobina własnej pracy i kreatywności!

Skorzystaj z kart podarunkowych i kuponów rabatowych

Tego rodzaju prezent będzie szczególnie stosowny, jeśli nie jesteśmy w stu procentach pewni tego, co chciałby sobie sprawić adresat naszego podarunku i z czego będzie naprawdę zadowolony.

Dzięki kartom podarunkowym czy kuponom rabatowym nasz obdarowywany samodzielnie dobierze odpowiedni dla siebie prezent, niezależnie od tego, czy postanowi dokonać zakupu w sklepie, czy w internecie – internetowe sklepy nierzadko umożliwiają bowiem korzystanie z kodów rabatowych.

Chociażby w perfumeriach, takich jak iperfumy, zakup wybranych produktów z wykorzystaniem kodu może przebiec o wiele bardziej oszczędnie, nawet z kilkunastoprocentową zniżką na dany produkt

Obojętnie zatem, czy prezenty będziemy nabywać sami, czy wybór pozostanie w rękach obdarowywanego, warto pamiętać o tym, że zniżki są przyjaciółmi każdego portfela i dobrze jest mieć na oku rabatowe oferty w upatrzonych przez nas sklepach.

Okaż swoje uczucie, przygotowując prezent samodzielnie

Jeżeli jesteśmy w stanie poświęcić trochę czasu i własnej energii, ciekawą alternatywą dla tradycyjnie zakupionego upominku będzie stworzony samodzielnie prezent. Obojętnie, czy mówimy o wyplataniu bransoletek z tzw. żyłek, czy też o ręcznie robionej biżuterii, podjęcie się wykonania tego typu podarku pokaże, że naszą intencją było wręczenie bliskiej osobie czegoś od serca.

Dodatkowym plusem jest to, że w samodzielnym tworzeniu prezentu ogranicza nas głównie wyobraźnia. Wiele internetowych sklepów umożliwia pozyskanie praktycznie wszelkich materiałów, na których może nam zależeć.

W artykułach i na różnych stronach z kolei niemalże roi się od inspiracji, które można wykorzystać przy projektowaniu upominku własnego autorstwa. Wśród pomysłów na tego rodzaju podarunki można wymienić, chociażby świeczki, naszyjniki, czy przeróżnej maści ozdoby oraz artykuły dekoracyjne.

Pomyśl o zdjęciach, albumach, kolażach – niedrogich prezentach o dużej wartości sentymentalnej

Jeśli zamiast inwestować, wolelibyśmy podkreślić to, że odbiorca naszego upominku jest dla nas ważny, możemy to zrobić z pomocą pamiątek, jakimi są wspólne zdjęcia. Wydrukowanie wspólnego zdjęcia w dużym formacie nie kosztuje zbyt wiele. Także stworzenie albumu ze zdjęciami stanowić będzie bardzo miłą alternatywę dla klasycznego prezentu.

Możemy przy okazji pokusić się o namówienie kilkorga wspólnych znajomych do zawarcia na odwrocie zdjęcia krótkiej dedykacji czy pozdrowienia. Często tego rodzaju pisemne wyrażenie uczucia czy wdzięczności staje się bardziej wartościowe niż pamiątka, której towarzyszy.

Postaw na prezenty dla serca i dla żołądka

Kolejnym typem prezentu, który możemy zarówno wykonać własnoręcznie, jak i zaopatrzyć się w niego, są… posiłki. Powiedzenie „przez żołądek do serca” jest wszak znane nie od dziś, a dla wielu z nas jedzenie jest wystarczającą przyjemnością, aby ulubione słodycze czy danie urosły do rangi prezentu cenniejszego niż najbardziej luksusowy towar.

Jeśli tylko wiemy, jak trafić w kubki smakowe naszego obdarowywanego, będziemy w stanie niedużym kosztem sprawić prezent, który bez wątpienia da mu wiele radości. Przy odrobinie zmysłu estetycznego możemy wymyślić również piękną aranżację posiłku, która uczyni go jeszcze przyjemniejszym.

Cenną pomocą w decyzji o rodzaju wyrobu własnego, który posłuży nam za podarunek, przyjść mogą nawet pory roku. Jeżeli mamy w domu na przykład słoiki z powidłami, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać je w celu sprawienia drugiej osobie miłego prezentu.

Zastanów się nad prezentem praktycznym i wzbogać go

Często nie jesteśmy pewni, czy prezenty, które można zaliczyć do kategorii praktycznych, takie jak na przykład pojemniki czy tekstylia, stanowią dobre rozwiązanie, ponieważ nierzadko brakuje im walorów estetycznych i uroku, który uczyniłby je podarunkami bardziej atrakcyjnymi w oczach odbiorców.

Z drugiej strony ich przydatność oraz niewielkie ceny zachęcają do kupna. Wybrnąć z tego dylematu można poprzez eleganckie udekorowanie nabytych przedmiotów.

Ozdobić miskę czy pojemnik możemy na wiele sposobów, a nasz dodatkowy wkład w ostateczny artystyczny efekt na pewno nie umknie uwadze obdarowywanej przez nas osoby, szczególnie jeżeli postawimy na rozwiązanie humorystyczne lub mające symboliczne, sentymentalne znaczenie.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.